9 ГРУДНЯ ВІДЗНАЧАЄТЬСЯ МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З КОРУПЦІЄЮ

Згідно з рішенням Генеральної Асамблеї ООН саме в цей день в 2003 р. у Мексиці відбулося підписання Конвенції ООН проти корупції. На кінець 2009 р. Конвенцію підписали близько 140 держав. Україна ратифікувала цю угоду у  2006 р.

За останніми даними Transparency International наша держава займає 142 місцем за рівнем сприйняття корупції (дані 2014 р.). Цей показник є одним із найгірших серед всіх країн світу.

За дослідженням Центру Разумкава понад 50% громадян України стикаються з хабарництвом, щоб добитися реалізації своїх законних прав.

Громадяни України стикаються з хабарництвом повсюди: у сфері надання адміністративних послуг, на дорогах, у судах, в медицині, в правоохоронній сфері, освіті та в інших випадках. Багато експертів заявляють, що хабарництво в Україні має масовий характер та є чи не найсерйознішою суспільною проблемою.

В усьому світі дієвим механізмом боротьби з хабарництвом є активне громадське суспільство та принциповість громадян, які відмовляються давати та брати хабарі. Саме такий менталітет необхідно нині сформувати у пересічного українця.