ДСНС УКРАЇНИ ЗАКЛИКАЄ ГРОМАДЯН НЕ ПРОВОКУВАТИ ПОЖЕЖІ В ЕКОСИСТЕМАХ!

На території України спостерігається підвищення температурних показників та незначна кількість опадів. Зважаючи на це, а також на те, що люди починають прибирати свої присадибні ділянки, спалювати залишки сухої рослинності, існує загроза збільшення кількості пожеж в екосистемах.

Впродовж березня рятувальники ДСНС України вже неодноразово ліквідовували пожежі в екосистемах у Херсонській, Хмельницькій, Чернігівській, Полтавській, Миколаївській, Дніпропетровській, Волинській, Київській, Кіровоградській, Запорізькій, Львівській Житомирській областях.

Зокрема, 27-28 березня на території Хмельницької області рятувальники 4 рази ліквідовували пожежі на відкритих територіях. Загорання були зафіксовані на березі р. Південний Буг на межі мікрорайонів Ракове та Лезневе обласного центру, у Хмельницькому, Теофіпольскому районах.

28 березня волинські рятувальники неодноразово виїжджали на ліквідацію пожеж, які виникали в екосистемах області. Таким чином було ліквідовано загорання сухої трави на відкритій територій на загальній площі понад 32 га. Крім того, вогнеборці ліквідовували пожежі у господарських спорудах, що виникали внаслідок спалювання сухої трави.

Впродовж 28 березня львівські рятувальники 15 разів ліквідовували пожежі в екосистемах у Сокальському, Городоцькому, Жовківському, Пустомитівському,  Золочівському, Старосамбірському районах та на території міст Львів й Червоноград. Внаслідок пожеж знищено суху траву та чагарник на площі 16 500 кв.м.

Цього ж дня, мобільно-оперативна група у складі працівників Рівненського міськрайонного управління під час проведення моніторингу місць можливого спалювання сухої рослинності виявила загорання сухої трави поблизу автозаправної станції (АЗС) біля смт. Квасилів Рівненського району. На місті рятувальники з’ясували, що вогонь наближається до території АЗС. Існувала загроза поширення полум’я до місця розташування підземних резервуарів з пальним. Площа горіння становила близько 150 кв. м. Працівники ДСНС оперативно сповістили персонал автозаправки про небезпеку та організували за допомогою первинних засобів пожежогасіння (вогнегасників) ліквідацію горіння сухостою.

Щорічно пожежі в природних екосистемах завдають значного збитку державі та, в першу чергу, навколишньому середовищу, можуть спричинити пожежі будівель, знищити лінії електромереж, газо- та нафтопроводів, лісові насадження.

Найчастіше пожежі у природних екосистемах виникають в результаті людської недбалості та неуважності. Особливо збільшується кількість такого роду пожеж у весняно-літній період.

Саме тому, з метою недопущення виникнення пожеж у природних екосистемах рятувальники проводять профілактичні заходи з громадянами.

Співробітники Служби порятунку нагадують людям про небезпеку розведення вогнищ на відкритих територіях та під час прибирання присадибних ділянок, випалювання сухої трави та сміття. Рятувальники особливо наголошують на необхідності суворого дотримання правил безпеки під час відвідування лісових масивів, адже порушення елементарних правил пожежної безпеки може стати причиною масштабних пожеж та трагічних наслідків.

Крім того, рятувальники нагадують, що самовільне випалювання рослинності або її залишків суворо забороняється.

Шановні громадяни! Якщо ви помітили загорання в лісах, на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101». Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків.

Сумський районний сектор Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області