ОСОБАМ З ОБМЕЖЕНИМИ ФІЗИЧНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ - ОСОБЛИВА УВАГА

 

22 серпня 2013 року в Сумському районному центрі зайнятості відбулася нарада, присвячена проблемам професійної реабілітації та прцевлаштування осіб з інвалідністю. Мета заходу – привернення уваги до проблем людей з обмеженими можливостями та обговорення проблемних питань, що стосуються специфіки їх працевлаштування.

Люди з обмеженими можливостями належать до вразливих груп населення та потребують соціального захисту, оскільки їм важко конкурувати на ринку праці в сучасних економічних умовах. Тому професійна реабілітація інвалідів є однією з найважливіших проблем суспільства.

 У заході взяли участь перший заступник начальника інспекції праці у Сумській області Доценко А.М., провідні спеціалісти відділу по взаємодії з роботодавцями, громадкістю, організаційної та кадрової роботи Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Савченко Л.О. та Гербер І.М., інспектори відділу кадрів підприємств Сумського району. Всього 18 присутніх.

В.о. директора Сумського РЦЗ Люта Н.О. зауважила, що підставою для надання службою зайнятості інвалідам соціальних послуг є рішення медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) з урахуванням побажань і думки інваліда. Державна служба зайнятості здійснює пошук підходящої роботи, відповідно до рекомендації МСЕК, наявних у інваліда кваліфікації і знань та з урахуванням його побажань.

Інвалідам, що зареєстровані в державній службі зайнятості, за рахунок Фонду соціального захисту інвалідів може надаватись дотація роботодавцям для створення спеціальних робочих місць для зазначеної категорії населення, а також проводити їхню професійну підготовку, підвищення кваліфікації і перепідготовку.

 Також було наголошено, що на законодавчому та міжвідомчому рівні створені умови для співпраці при вирішенні питань професійної реабілітації інвалідів та їх працевлаштування.