СУМСЬКА ОДПІ: «ПАТРІОТИЧНИЙ ПОДАТОК» - ПОНАД 16 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ

Саме таку суму (16,6 млн грн.) військового збору сплатили платники Сумської ОДПІ з початку адміністрування військового збору – з серпня 2014 року. У тому числі з початку поточного року сплачено 11,6 млн грн., виконання планового завдання становить – 118,7%.

За словами фахівців інспекції, протягом року склалася стабільна тенденція нарахування та надходження податку на підтримку армії. Сплата військового збору спрямована на фінансування антитерористичної операції та реформування Збройних сил України, тому кожна сплачена гривня – особиста допомога кожного громадянина нашим героям, які захищають Батьківщину.

Нагадаємо, що об’єктом оподаткування військовим збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею; виграшу гравця (учасника), отриманого від організатора азартної гри. Ставка збору становить 1,5% від об’єкта оподаткування.

Варто зазначити, що з 11 червня 2015 року набрав чинності Закон України № 381-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо військового збору», яким скасовується військовий збір на операції фізичних осіб з валютними цінностями, в тому числі на конвертацію валютних переказів, валютно-обмінні операції та операції з банківськими металами.

Також з 9 липня 2015 року набрав чинності Закон № 548-VIII «Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування військовим збором грошового забезпечення військовослужбовців та інших осіб, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції». Він передбачає, що тимчасово, на період проведення АТО, не підлягають оподаткуванню військовим збором доходи у вигляді грошового забезпечення осіб на період їх безпосередньої участі в антитерористичній операції.