РЕФОРМУВАННЯ ЮСТИЦІЇ

По всій Україні розпочато реформування юстиції та триває організаційна підготовка для відкриття бюро правової допомоги

Постановою Кабінету Міністрів України дано старт створення по всій країні 428 бюро правової допомоги Міністерства юстиції України.

Постановою передбачена ліквідація 586 територіальних органів Міністерства юстиції на районному та міському рівнях та створення у районних центрах та містах обласного призначення 428 бюро правової допомоги, які забезпечуватимуть українців правовим захистом та надаватимуть доступ до онлайн послуг Міністерства.

Новостворені бюро долучаться до вже створених центрів безоплатної правової допомоги, покривши таким чином всю Україну до рівня районних центрів та міст обласного підпорядкування.

У цих центрах громадяни, які мають на це законні підстави, зможуть реалізувати право на адвоката. Це стосується малозабезпечених, інвалідів, пенсіонерів, переселенців, учасників АТО та сімей загиблих.

Громадянам надаватимуться:

  • консультації;
  • онлайн сервіси Мін’юсту;
  • первинна правова допомога.

Тобто консультації всім людям, які не потребують адвоката, а потребують юридичного супроводу. Таким чином громадяни зможуть реалізувати право на справедливість і на захист.

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області

Cтворено відповідно до підпункту 7 пункту 17 Положення про Координаційний центр з надання правової допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.06.2012 № 504 «Про утворення Координаційного центру з надання правової допомоги та ліквідацію Центру правової реформи і законопроектних робіт при Міністерстві юстиції», та наказу Міністерства юстиції України від 02.07.2012 № 967/5 «Про затвердження Положення про центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги».

Відповідно до положення  регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області  (далі - регіональний центр) є територіальним відділенням Координаційного центру з надання правової допомоги (далі - Координаційний центр) у Сумській області.

Регіональний центр діє при Головному управлінні юстиції Міністерства юстиції України у Сумській області на підставі цього Положення.

Діяльність регіонального центру поширюється на всю територію Сумської області.

Регіональний центр є неприбутковою організацією, користується правами юридичної особи, має власний бланк, печатку зі своїм найменуванням.

У своїй діяльності регіональний центр керується Конституцією України, Законом України «Про безоплатну правову допомогу», іншими законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства юстиції, іншими нормативно-правовими актами, наказами Координаційного центру, а також своїм положенням.

Під час виконання функцій з надання безоплатної вторинної правової допомоги регіональний центр взаємодіє із судами, органами прокуратури та іншими правоохоронними органами, органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування у Сумській області.

Регіональний центр очолює директор (керівник територіального відділення Координаційного центру), який призначається на посаду і звільняється з посади директором Координаційного центру.

Координаційний центр з надання правової допомоги

Сумський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги