РЕЄСТРУЄМО МАЙНО ЗА НОВИМ ПОРЯДКОМ

Згідно нового порядку реєстрації прав на нерухоме майно, подати документи для проведення державної реєстрації прав можна як безпосередньо звернувшись до реєстратора, що знаходиться у м. Суми по вул. Пролетарська 60/1, так і надіслати документи поштою за цією ж адресою.

Сьогодні вже є можливість проведення одночасної реєстрації права власності та речових прав, похідних від права власності, на підставі однієї заяви про державну реєстрацію прав, подати яку може як власник, так і правонабувач (раніше представлялися дві різні заяви).

Згідно з новим Порядком, спрощена процедура дозволяє проведення державної реєстрації прав з видачею свідоцтва про право власності на нерухоме майно на заміну загублених, пошкоджених або зіпсованого свідоцтва про право власності на нерухоме майно або державного акта на право власності на землю, виданих компетентними органами до 1 січня 2013 року (раніше зазначена процедура була значно утруднена у зв'язку з відсутністю належного нормативного обгрунтування).

Спрощено порядок проведення державної реєстрації прав на побудований або реконструйований об'єкт нерухомого майна, будівництво якого здійснювалося із залученням коштів від фізичних та юридичних осіб (розмежовані перелік документів, які повинен подавати особа, залучала кошти (забудовник), і безпосередньо інвестор).

Новий порядок процедури дозволяє провести державну реєстрацію права власності на новозбудовані або реконструйовані об'єкти нерухомого майна, збудовані в результаті діяльності кооперативів, на підставі поданої заявником довідки відповідного кооперативу про членство в ньому і повне внесення пайового внеску.

В разі відсутності відомостей у Державному реєстрі прав на нерухоме майно, тепер можна отримувати інформацію з реєстрів, які функціонували до 1 січня 2013 року (раніше отримати таку інформацію було неможливо).