УВАГА! ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНІ ПРЕДМЕТИ

Незалежно від пори року вибухонебезпечні предмети часів минулих війн становлять загрозу для здоров’я та життя громадян. Снаряди, міни, гранати – все це можливо знайти будь якої пори року.

Так, 21 жовтня 2017 року  місцевим мешканцем  у лісі під час збирання грибів в с. Токарі, Сумського району на відстані 3000 м від житлових будинків було виявлено предмет схожий на 152 мм артилерійський снаряд  часів Великої Вітчизняної війни. 24 жовтня 2017 року піротехнічною групою Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій вибухонебезпечний предмет був знешкоджений.

23 жовтня 2017 року  місцевим мешканцем у лісі під час збирання грибів в с. Залізняк, Сумського району на відстані 2000 м від житлових будинків було виявлено предмет схожий на 82 мм мінометну міну  часів Великої Вітчизняної війни. 24 жовтня 2017 року піротехнічною групою Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій вибухонебезпечний предмет був знешкоджений.

23 жовтня 2017 року  місцевим мешканцем  в полі під час земляних робіт в с. Червона Діброва, Сумського району на відстані 1000 м від житлових будинків було виявлено предмет схожий на 122 мм артилерійський снаряд  часів Великої Вітчизняної війни. 25 жовтня 2017 року піротехнічною групою Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій вибухонебезпечний предмет був знешкоджений.

Як свідчить досвід, натрапляють на небезпечні знахідки у різноманітних місцях, навіть біля водойм.

Загалом у поточному році  в Сумському районі зареєстровано 38 випадків виявлення застарілих боєприпасів. Пам’ятайте: така вибухівка, незважаючи на розміри та значний вік, вкрай небезпечна. Тому в подібних випадках необхідно бути дуже обережними, у жодному разі не чіпати предмет, схожий на боєприпас, а тим паче не намагатися його вилучити та перенести. Про знахідку необхідно терміново повідомити поліцію або безпосередньо Службу порятунку за номером «101».

Нагадаємо, що роботи зі знешкодження боєприпасів часів минулих війн можуть проводити лише відповідні фахівці – піротехніки Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

 

Сумський районний сектор Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області