У СУМСЬКОМУ РАЙОНІ РЯТУВАЛЬНИКИ РОЗ’ЯСНИЛИ ПЕДАГОГАМ ПРАВИЛА ПРОТИМІННОЇ БЕЗПЕКИ

Незважаючи на те, що Друга світова війна минула понад 70 років тому, люди продовжують натрапляти на вибухонебезпечні предмети тих часів і дедалі таких випадків становиться все більше. Незважаючи на свій вік та розміри застарілі боєприпаси не лише не втратили свою вбивчу силу, а навпаки стали ще й не безпечнішими. Вкрай важливо щоб громадяни знали як поводитися у таких ситуаціях щоб запобігти трагічним випадкам

Працівники підрозділів Державної служби України з надзвичайних ситуацій здійснюють активну роботу на території Сумщини щодо роз’яснення  вимог протимінної безпеки. Так, у Сумському районі рятувальники провели відповідну тематичну бесіду з педагогічним колективом Річківського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів. 

Присутнім розповіли, що натрапити на вибухонебезпечні предмети можна у різних місцях: на городі, у лісі та навіть на водоймі. Головне у таких випадках – обережність та дотримання вимог безпеки. Боєприпаси або схожі на них предмети не можна навіть чіпати, а тим більше намагатися їх вилучити. Також не можна користуватися поблизу засобами зв’язку – це може спровокувати вибух. Необхідно відійти тим шляхом, яким прийшли на вісдтань не менше 100 метрів. Про небезпечну знахідку треба повідомити оперативні служби за телефонними номерами «101» та «102». 

Рятувальники у своєму виступі акцентували, що вкрай важливо щоб ці знання освітяни доносили своїм вихованцям – школярам, щоб діти вже змалку знали я поводитися у таких ситуаціях та вміли уникати небезпек.