РЯТУВАЛЬНИКИ СПІЛЬНО З ПРЕДСТАВНИКОМ ДП “СУМСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО” ПРОВЕЛИ ПРОФІЛАКТИЧНИЙ РЕЙД ТА ПРОТИПОЖЕЖНЕ ТРЕНУВАННЯ В С. МОГРИЦЯ ТА СМТ. НИЗИ

Враховуючи красу нашого мальовничого Сумського краю, його природу, то звісно відпочинок у лісі є популярним серед жителів району. Однак не всі громадяни дотримуються правил безпеки - як наслідок у лісах виникають пожежі, які здатні нанести великих та непоправних збитків природі і відповідно державі.

З метою запобігання виникнення пожеж у лісових масивах, рятувальники Сумського району та м. Суми спільно з працівниками  ДП «Сумського лісового господарства» 10 серпня 2020 року в с. Могриця та смт. Низи провели протипожежні тренування по відпрацюванню дій під час гасіння лісових пожеж та рейд по проведеню інформаційно - роз`яснювальної роботи щодо попередження пожеж в природних екосистемах та правил безпеки при виявлені вибухонебезпечних предметів, під час якого інспекторський склад розповсюдив відповідні інформаційні пам`ятки.

Відповідно до тактичного задуму, в посушливий період відпочиваючі не загасили багаття, в результаті чого виникло загоряння сухої трави біля лісового масиву, полум’я від якої перекинулося на нижній шар в лісовому масиві біля с. Могриця. Є загроза розповсюдження пожежі на значну площу лісових насаджень. На місце події негайно було направлено трактор Могрицького лісництва з мотопомпою, ранцевими вогнегасниками та шанцевим немеханізованим інструментом, а також трактор з плугом, який здійснив оборювання осередку місця пожежі. По прибуттю до місця умовної пожежі  лісівники за допомогою ручних пожежних стволів спочатку локалізували осередок пожежі, щоб не допустити подальше розповсюдження пожежі, а згодом остаточно ліквідували.

Шановні громадяни! Аби запобігти виникненню пожеж у лісових масивах, рятувальники рекомендують дотримуватись правил протипожежної безпеки. Зокрема, не залишати розведене вогнище без нагляду, не розпалювати багаття ближче ніж за 50 метрів до хвойного та за 25 метрів до листяного лісу, не розкладати багаття поблизу сухої трави. У разі запалення вогнища обов’язково треба спостерігати за полум’ям; залишаючи місце, де розводили багаття, його необхідно засипати землею, або залити водою.

Також працівники Держслужби з надзвичайних ситуацій нагадують, що пожежу може спричинити заправка пальним автомобіля при працюючому двигуні, а також залишені на сонячній галявині пляшки чи уламки скла - фокусуючи сонячне проміння, вони здатні спрацювати як запалювальні лінзи. Якщо ви виявили в лісі незначне загоряння - спробуйте його негайно загасити за допомогою води, землі, або гілки листяного дерева, поки вогонь не розповсюдився на значну площу. Якщо ж пожежа стрімко поширюється, то негайно повідомте про це працівників лісу, або пожежно-рятувальну службу за номером 101.

Якщо ми будемо уважними та обережними, дотримуватися правил безпеки, то захистимо себе й природу від втрат!