ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ КРУГЛОГО СТОЛУ НА ТЕМУ "МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ: ІСТОРІЯ, СУЧАСНІСТЬ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ"

Напередодні Дня місцевого самоврядування відбулося засіданні круглого столу на тему «Місцеве самоврядування: історія, сучасність та перспективи розвитку», в якому взяли участь ветерани органів місцевого самоврядування та громадськість.

Голова районної ради  Ірина Бояринова охарактеризувала роботу районної ради на сучасному етапі та ознайомила присутніх із програмами, які зараз діють в Сумському районі.

«Головною метою діяльності органів місцевого самоврядування є стимулювання економічного розвитку сільської місцевості та підвищення рівня добробуту і якості життя мешканців сіл та селищ. Це підтверджується основними завданнями, які ініціював Президент України Віктор Янукович в основі Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні», - зазначила Ірина Бояринова.

Під час засідання, що відбулося у щирій та дружній атмосфері, присутні мали змогу у форматі відкритого діалогу обговорити досягнення та перспективи розвитку органів місцевого самоврядування. Ветерани органів місцевого самоврядування, яким доводилося розбудовувати інститут місцевого самоврядування Сумського району в нелегкі часи, поділилися своїм досвідом роботи із молодими колегами. Так Микола Кузьмін, який довгий час був головою районної ради, наголосив, що перш за все необхідно пам’ятати: будь-які рішення влади мають бути зорієнтовані на людей, на покращення їхнього добробуту та якості життя. Тетяна Гальменко, яка теж присвятила своє життя служінню громаді – була обрана головою сільської ради, працювала заступником голови районної ради, наголосила, що робота в органах місцевого самоврядування почесна, але разом з тим надзвичайно відповідальна справа, головне в якій – уміти почути думку громади та налагодити конструктивний діалог між органами місцевого самоврядування та виконавчої влади. Олена Вітковська, яка тривалий час працювала на посаді секретаря Стецьківської сільської ради, зазначила, що запорукою ефективної роботи в органах місцевого самоврядування є постійне 0,самовдосконалення, самоосвіта, самоорганізованість, а також любов до рідного краю й бажання зробити життя територіальної громади кращим.

Виступи ветеранів органів місцевого самоврядування засвідчили, що традиції роботи органів місцевого самоврядування Сумського району є незмінними: за будь-яких умов працювати в ім’я та на благо добробуту територіальної громади.

Позитивним досвідом злагодженої взаємодії між громадськістю, депутатами та підприємцями очолюваних територіальних громад із присутніми поділилися голова Степанівської селищної ради Галина Макушенко та голова регіонального відділення Всеукраїнської Асоціації сільських, селищних голів Сумської області, голова Садівської сільської ради Надія Масалітіна.

Своє бачення перспектив розвитку органів місцевого самоврядування Сумського району висловили депутати районної ради, голови постійних комісій районної ради Микола Охріменко та Сергій Іванченко.

Актуальну та змістовну доповідь проконцептуальні напрями реформування органів місцевого самоврядування підготував для присутніх заступник голови районної ради Євгеній Юрченко.

Наприкінці засідання наймолодші учасники «круглого столу» – представники учнівського самоврядування шкіл району – зачитали лист від молодої генерації Сумщини до присутніх депутатів та працівників органів місцевого самоврядування, у якому пообіцяли зробити все можливе, щоб стати гідними громадянами своєї держави.

Підбиваючи підсумки засідання «круглого столу» голова громадської ради при Сумській районній державній адміністрації Наталія Сенько зазначила, що цінність проведеного заходу полягає в тому, що відбувся справжній діалог поколінь – досвідчених мудрих ветеранів органів місцевого самоврядування та амбітної, сповненої сил і завзяття молоді.

Голова районної ради привітала усіх присутніх із нагоди свята, побажала щасливого довголіття та висловила щиру вдячність за активну громадську позицію, сумлінну й самовіддану працю на благо району.