СИМВОЛІКА СУМСЬКОГО РАЙОНУ

Герб та прапор Сумського району

 

gerb1.gif

 

Герб району розділений на дві частини: у верхній на блакитному полі на пагорбі стоїть біла церква з золотими куполами. У нижній частині на зеленому полі два навхрест покладені жовті снопи жита. На щиті з повністю заокругленою нижньою частиною зображені геральдичні фігури, які відображають історичне значення та сьогодення району. 

Церква Різдва Богородиці в селі Юнаківка, зведена у 1793-1806 роках, у стилі класицизму, - визначна пам'ятка архітектури не лише району, а й всієї України, - відображає багаті духовні традиції краю, його відродження. Церква, розташована майже на кордоні з Російською Федерацією, уособлює православну єдність слов'янських народів, є своєрідною духовною брамою до України. 

Снопи жита відображають сільське господарство, в якому переважно зайняті місцеві мешканці, а зелене поле уособлює багатство та родючість земель району. 

Герб району, згідно з правилами сучасного українського місцевого гербоутворення, вписано у декоративний картуш з дубового листя золотого кольору, оскільки дуб - символ міцності і довголіття.

flag_of_sumyskyj_district.gif

Прапор району - прямокутне полотнище синього кольору в центрі якого зображено герб району. 

Синій колір є традиційним для козацьких прапорів другої половини XVII століття. Саме в цей період на території нинішнього Сумського району виникло більшість сучасних населених пунктів. 

Синій колір у геральдиці символізує вірність і честь, зелений - надію, достаток, волю, золото - знатність і багатство. 

Прапор може використовуватися з додатковими горизонтальними кріпленнями як хоругва.