НАРОДНИЙ МУЗЕЙ НАРОДНИХ РЕМЕСЕЛ ТА ПОБУТУ СЛОБОЖАНЩИНИ С. КОСІВЩИНА

Маріанна Піффаретті

Довгоочікувана і прогнозована подія сталася в місті Суми. 13 травня 2020 року рішенням Сумської міської ради президенту благодійного фонду «Help Point Sumy» з міста Волен (Швейцарія) Маріанні Піффаретті, яка багато років опікувалася нашим містом і возила до нього дійсно гуманітарну допомогу, присвоїли звання «Почесний громадянин міста Суми».

Але Маріанна Піффаретті має відношення і до Косівщинської дитячої школи мистецтв, і до Народного музею ремесел та побуту Слобожанщини відділу культури, молоді та спорту Сумської райдержадміністрації.

19 січня 2011 року Маріанна Піффаретті вперше відвідала музей. Для неї була проведена не тільки екскурсія музеєм, але в музеї зроблено виставку робіт юної різьбярки Уляни Токар, на той час учениці Олександра Кисельова. Музей їй дуже сподобався і вона залишила про це свій відгук. Сподобалися їй роботи Уляни Токар і сама Уляна. Маріанна повезла в Швейцарію подарований Уляною виріб і пообіцяла їй допомогти з інструментом.

І ось відбулося друге відвідування музею, вже з ініціативи Піффаретті. 20 вересня 2013 року вона привезла з далекої Швейцарії для Уляни набір різьбярських інструментів. І знову повезла в Швейцарію чудовий виріб, подарований Уляною.

                                                                                                                    Олександр Кисельов