НАРОДНИЙ МУЗЕЙ НАРОДНИХ РЕМЕСЕЛ ТА ПОБУТУ СЛОБОЖАНЩИНИ С. КОСІВЩИНА

Ложка воєнного часу

Таку ложку не знайдеш на сучасній кухні. Її можна знайти серед мотлоху в покинутих хатах, та й то коли там не побували перед тобою збирачі кольорових металів.

Тільки невідомо якого часу ложка – Першої чи Другої світової війни. На старій газетній світлині вояки в окопах Першої світової війни між боями організували цілу «фабрику» по відливці ложок. Металева ложка в походах і боях надійніша. Майстри знайшли собі діло і в вирі війни,  алюмінієві деталі зброї переплавляли і відливали ложки. А війни густо засіювали наші поля підходящим металом.

А ці два, пофарбовані в зелене, алюмінієві крильця від реактивного снаряду «катюші» найдені на місцях боїв Другої світової війни на Сумщині.  На них вибиті літери і цифри: «РС  82  41»: РС – реактивний снаряд; 82 – калібр 82 мм; 41 – рік, коли снаряд було зроблено і випущено по ворогу.

Ось з таких «крилець» і робилися ложки під час війни. Бо для солдата головні дві речі: в бою – гвинтівка щоб не підвела; після бою – ложка щоб нагодувала для подальших боїв і походів. А потім, після війни, вона повернулася разом з солдатом додому і годувала його вже в мирному житті…

                                                                                                                         Олександр Кисельов