ПАЛАЦО-ПАРКОВИЙ АНСАМБЛЬ У СМТ ХОТІНЬ

Палацо-парковий ансамбль у смт  Хотінь

Селище Хотінь Сумського району було засноване в XVII ст. Відоме завдяки маєтку графа Комбурлея, закладеного ще в кінці XVIII – на початку XIX ст. Тоді ж довкола садиби був посаджений парк.

Садиба та флігелі збудовано за проєктом в 1790-і роки найбільшим петербурзьким архітектором періоду розквіту класицизму в Росії Дж. Кваренгі.

Садиба була побудована за традиційною в той час військовою системою і оточена великим парком. Від в'їзної кам'яної брами у вигляді двох пілонів з колонами коринфського ордера широка головна алея вела до парадного двору. У 1918 році палац горів. Від нього збереглися два бокові двоповерхові флігелі, які нині належать місцевій середній школі.

Розміри палацу, (87 кімнат) можна уявити собі, по величезних двоповерхових флігелях, що нагадують маленькі палаци. Розташовані в 800 метрах один навпроти одного, вони утворювали з палацом величезний курдонер. Також залишилась колони воріт до садиби.

У Хотінському палаці свого часу бували просвітитель В.Н.Каразин, декабрист С.Г.Волконський, поет Д.В.Давидов. Довгий час тут бували художники І.М. Крамський, Ф.О.Васильєв, а також Г. І. Нарбут.