КРЕЙДЯНИЙ КАР’ЄР. СЕЛО МОГРИЦЯ

В чарівному селі Могриця, що знаходиться на правому березі річки Псел, на його околиці розташовані крейдяні гори з котрих відкривається неймовірний пейзаж на декілька десятків кілометрів,  можна побачити місця з цікавими рельєфом, а також  гору «Крокодил» - колишнє городище сіверян.

Тут дуже мальовничо, це одне з улюблених місць для проведення Ленд-арт симпозіумів, під час яких передовики сучасного мистецтва, які регулярно проводять виставки за кордоном і беруть участь в міжнародних проектах, з'їжджаються сюди з різних куточків СНД. «Тут просто чудово! Шикарні заливні поля, ні дротів, ні заводського диму. Це маленький Штат Вірджинія — незаймане місце, де пахне вічністю» — захоплювався один з художників.

Тут унікальний ландшафт: поєднання звивистої річки, безкраїх полів, пагорбів і крейдяних кар'єрів. Пагорби - це сліди танення льодовика, а крейда в кар'єрах - залишки скелетів древніх морських тварин.

Покопавшись в крейдяних відкладах, можна виявити скелети головоногого молюска белемніта, схожого на сучасного кальмара. Але  мало хто з приїжджих буде займатися  подібними пошуками цих, так званих, "чортових пальців". Сюди приїжджають відпочивати, причому часто на кілька днів, з наметом. Влітку біля річки буває важко знайти вільне місце. Річкова вода дуже прозора, видно дно, місцями мілове.

Загалом, хто побував хоч раз у Могриці, того тягне сюди знову і знову. Недарма ось вже з 1997 року в околицях села проходить  одноіменний ленд-артовий фестиваль. Ще довго після його закінчення можна спостерігати різні композиції, споруджені учасниками фестивалю.

Відеоперегляд доступний за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=5DllDezdPaU