НАРОДНИЙ МУЗЕЙ НАРОДНИХ РЕМЕСЕЛ ТА ПОБУТУ СЛОБОЖАНЩИНИ У С. КОСІВЩИНА

Народний музей народних ремесел та побуту Слобожанщини відділу культури, молоді та спорту Сумської районної державної адміністрації  один з наймолодших на Сумщині. Але зібрані тут сотні цікавих і оригінальних експонатів годі побачити навіть у великих музеях обласних центрів або столиці.

За роки існування у музеї побували тисячі екскурсантів не тільки з України, але й з Італії, Угорщини,Росії, Польщі, Канади. У своїх відгуках про музей вони не приховують захоплення від того, що побачили й почули. Музей трішки нагадує сільську хату – стоїть чепурненька піч, за нею справжнє дерев’яне ліжко, скриня, мисник, диван-лава. І, головне, підлогу застелили строкатими самотканими доріжками. А біля дверей скручена із дрантя спіраль - килимок.

Цвяхи для будівництва, пута і підкови для коней, підківки на чобітки для людей, ключі і защіпки всіх видів, коловороти і сапачки, грати на вікна та інше.  А над всім цим мирно пасуться кози на картині невідомого художника: знайомий сільський пейзаж - чи мрячить дощик чи набіг туманець, дорога стелиться до твоїх ніг, запрошуючи в мандри. Цокотить на стіні годинник відомої в царській Росії фірми і сам цар Олександр ІІ, визволитель селян з кріпацтва, дивиться на відвідувачів. З експонатами знайомить завідувач музею Олександр Іванович Кисельов, заслужений працівник культури України. Саме він і зібрав та систематизував це надзвичайне багатство. У музеї зібрані численні речі, які стосуються життя та побуту предків, починаючи від скіфів. Є зразки Черняхівської культури. Найповажніший вік у голки з кістки: експонату близько 2,5 тисяч років! Про кожну річ, про кожний експонат завідувач може прочитати окрему лекцію. Що стосується того, чим і кому може бути цікавий такий музей – то краще «один раз побачити, ніж сто разів почути»! У музеї немає двох однакових речей. А експонати викликають цікавість і захоплення як у школярів, так і у людей старшого покоління.

Після закінчення карантину народний музей народних ремесел та побуту Слобожанщини у с. Косівщина радо запрошує всіх бажаючих поринути у цікавий та захоплюючий світ. Контактний телефон завідувача – 0508505836 Олександр Іванович Кисельов.