САНАТОРНО-КУРОРТНЕ ЛІКУВАННЯ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ

Порядок забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян, регулюється постановою Кабінету Міністрів України від 22.06.2006 № 187 «Про затвердження Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян структурними підрозділами з питань соціального захисту населення» (зі змінами)».

Ветерани війни, особи, на яких поширюється чинність Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань» забезпечуються безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів, що належать до сфери управління Мінсоцполітики, за рахунок коштів державного бюджету. На сьогодні діє 4 санаторії, а  саме: «Перемога» (м. Київ), «Батьківщина» (м. Трускавець), «Слава» (м. Миргород), «Салют» (м. Одеса).

Для Сумського району, з урахуванням нового адміністративно-територіального поділу, на 2021 рік було розподілено 39 путівок у санаторії, що належать до сфери управління Мінсоцполітики, за якими вже оздоровлено 6 осіб з інвалідністю внаслідок війни, 2 членів сімей померлих ветеранів війни та 27 осіб з інвалідністю від загального захворювання, ще 4 особи будуть оздоровлені протягом листопада – грудня 2021 року.

На сьогодні в управлінні на обліку по забезпеченню путівкою перебувають 15 ветеранів війни, з них: 6 чол. - особи з інвалідністю внаслідок війни, 4 чол.-учасники бойових дій, та 5 чол.- особи, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Для одержання путівки особи, повинні перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання.

Для цього необхідно звернутися до уповноваженої особи територіальної громади або центру надання адміністративних послуг та надати наступні документи:

  1. Копію паспорту громадянина України.
  2. Копію документу, що засвідчує реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків.
  3. Копію довідки медико – соціальної експертної комісії про групу та причину інвалідності.
  4. Медичну довідку закладу охорони здоров’я за формою № 070/о.
  5. Пільгове посвідчення.

За більш детальною інформацією звертатися до уповноважених територіальних громад, або за телефоном управління соціального захисту населення (0542) 65-98-23, (05443) 9-25-96, (05459) 7-22-58.