ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ У СУМСЬКОМУ ОБЛАСНОМУ ЦЕНТРІ КОМПЛЕКСНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ДЛЯ ДІТЕЙ ТА ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ

Фахівці управління соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації, спеціалісти територіальних громад, батьки та законні представники дітей з інвалідністю Сумського району, в межах заходу з нагоди проведення  «Дня відкритих дверей» та інформаційного доступу до напрямків комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю та дітей, які мають ризик отримати інвалідність, 16 вересня 2021 року відвідали структурний підрозділ стаціонарного відділення змішаного типу цілодобового перебування комунальної установи Сумської обласної ради – Сумський обласний центр комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю, що розташований у с. Рибці, Сумської міської територіальної громади.

Проведено ознайомлення батьків, законних представників дітей з інвалідністю зі спектром реабілітаційних послуг, системним вдосконаленням комплексних підходів щодо надання послуг дітям з інвалідністю, коригування порушень розвитку, навчання їх основним соціальним та побутовим навичкам, проведення медичного спостереження та створення умов для їх максимальної інтеграції в суспільство.

На території Сумського району обліковується 382 дитини з інвалідністю, із них 154 дитини потребують надання реабілітаційних заходів. На звітну дату охоплено реабілітаційними послугами 145 дітей.

У рамках виконання постанови Кабінету Міністрів Українивід 27.03.2019 № 309 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю»для Сумського району з державного бюджету виділено 1,1 млн. грн., які повністю на сьогоднішній день освоєно, діти отримали реабілітаційні послуги.

В зазначеному Центрі курс реабілітаційних послуг вже отримали 134 дитини з інвалідністю, які проживають на території укрупненого Сумського району.

Робота з батьками, законними представниками дітей з інвалідністю в управлінні соціального захисту населення носить системний характер, продовжується та поглиблюється з урахуванням новітніх технологій, інновацій та змін законодавства.