БОРГИ ПОТРІБНО ПЛАТИТИ

Головним результатом роботи управління Пенсійного фонду України в Сумському районі за одинадцять місяців поточного року є забезпечення виконання плану надходження платежів до бюджету Фонду, що дозволило своєчасно та в повному обсязі виплатити пенсії майже 18 тисячам пенсіонерам району.

Разом з тим, станом на 1 грудня 2013 року страхувальники  заборгували до управління 1117,7тис.грн. нарахованих внесків. Майже 50%, або 537,7тис.грн. боргів зі сплати внесків належить приватним підприємцям, які не розрахувались з управлінням по зобов’язаннях за результатами власної підприємницької діяльності. Не сплачуючи внески, фізичні особи- підприємці втрачають страховий стаж. Найбільшими боржниками є: Торчило Ю.І. та Торчило В.І. (с.В.Сироватка), Єременко Ю.А. (с.Бездрик), Курбанов Т.В. (с.Любачеве), Жукова О.В. (с.Косівщина), Орлов М.В. (с.Юнаківка), Заїка Р.О. (с.Біловоди), Сердюк В.В. (с.Косівщина), Барсук Л.І. (с.Степанівка), Скопенко М.В. (с.Червоне), Гапієнко А.Ф. (с.Хотінь), Михайленко А.І. (с.Терешківка).    

Деякі керівники підприємств району не змінюють на відповідальне своє ставлення до зобов’язань перед працівниками, тому зокрема не сплачуються внески за працюючих протягом тривалого часу. Серед них: ТОВ «Суминафтотранс» (керівник І.С. Твердоус), ДП «Сумський державний селекційний центр» (Ю.О.Отрох), ТОВ «Укржилмоноліт» (Л.Ю.Величко).

На них працюють чи працювали люди, яким на сьогодні не можна зарахувати до страхового стажу певні періоди роботи, оскільки за них не сплачено внески.

Управління вживає усі необхідні заходи щодо забезпечення надходження коштів та погашення заборгованості. Так, охоплення заборгованості заходами позовного провадження – один із основних шляхів її погашення до бюджету Фонду. Позиція управління Пенсійного фонду України в Сумському районі – принципова: треба знайти можливість погасити заборгованість, адже за кожною копійкою – людина.

З метою зменшення заборгованості по платежах до бюджету Пенсійного фонду України вживаються конкретні заходи персонального та фіскального впливу стосовно правопорушників, зокрема: з початку року прийнято 1443 рішення про застосування штрафних санкцій на 343,2 тис. грн.; притягнуто до адміністративної відповідальності 17 посадових осіб на суму  14,7 тис. грн.; з метою стягнення заборгованості до Сумського окружного адміністративного суду подано 226 позовів на 1031,1 тис. грн.; на виконанні в державній виконавчій службі перебуває 650 виконавчих документів на 890,9 тис. грн.

Від заходів примусового стягнення, здійснених відділом ДВС Сумського районного управління юстиції, до управління надійшло протягом січня-листопада 2013 року 864,5 тис. грн.

Як результат роботи з серпня поточного року тимчасової робочої групи з питань погашення заборгованості перед бюджетом ПФУ за участю керівництва прокуратури Сумського району на рахунки управління сплачено понад 150 тис. грн.

Робота комісії райдержадміністрації з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат дозволила залучити з початку року до бюджету ПФУ 544,9 тис. грн.

Робота з боржниками- це щоденна праця, де за допомогою законодавчих важелів ми досягаємо ефективності публічної роботи з порушниками платіжної дисципліни, адже за цифрами боргів перед Пенсійним фондом стоїть своєчасна виплата пенсій, а також долі людей та їх забезпеченість в старості.