ПРО ПІДСУМКИ РОБОТИ ЗА 10 МІСЯЦІВ 2013 РОКУ

Управління Пенсійного фонду України в Сумському районі спільно з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування здійснює планування, організацію і виконання завдань, спрямованих на реалізацію державної політики в сфері пенсійного забезпечення.

На обліку в управлінні перебуває 17883 пенсіонера.

У січні-жовтні 2013 року призначено 685 нових пенсій, здійснено 651 перерахунок пенсій у зв'язку з доповненням страхового стажу та з більшого заробітку, продовжено виплату 494 пенсій по втраті годувальника та по інвалідності, взято на облік 121 пенсійну справу, що прибули в управління з інших органів Фонду.

Середній розмір пенсії в районі складає 1242,49 грн. 

96% пенсіонерів мають розмір пенсії, який перевищує прожитковий мінімум.

Із загального числа пенсіонерів - 2,7 тис. осіб мають статус ветерана війни.

Необхідно відзначити позитивну динаміку у фінансовому забезпеченні ветеранів, започатковану торік соціальними ініциативами Президента України.

Протягом минулого року та з початку нинішнього управлінням реалізовані зміни у пенсійному забезпеченні ветеранів. Розміри їх пенсій у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму п’ять разів переглядалися у минулому році та з першого січня цього року відповідно до законів про Державний бюджет України на 2012 рік та на 2013 рік. Крім цього в управлінні забезпечено перерахування пенсійних виплат цій категорії пенсіонерів відповідно до внесених змін до Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

Середній розмір пенсії для інвалідів війни в районі зріс за рік на 420 грн.  і становить  2798,91 грн., для учасників бойових дій  - майже на 245 грн. і складає 1706,51 грн., для членів сімей загиблих та померлих ветеранів війни — на 300 грн. (це  1561,33 грн.), учасників війни — на 245 грн.  і становить 1325,17 грн.

Із загального числа пенсіонерів, які перебувають на обліку в управлінні, 2197 осіб — з інвалідністю. Розміри їх пенсій також підлягали перерахунку у зв'язку зі змінами прожиткового мінімуму. Нагадаю, що минулого року також за ініціативою Президента України ліквідовано диспропорції в розмірах пенсійних виплат, призначених у різні роки. Здійснено осучаснення пенсій, призначених до 2008 року, шляхом застосування середньої заробітної плати за 2007 рік, а також збільшення пенсійних виплат у сумі до 100 грн. Це зумовило значне збільшення пенсійних виплат. Як результат, середній розмір пенсій в районі зріс майже на 200 грн., або на 20%. Відповідно,  і середній розмір пенсій в інвалідів району  зріс на 166,21 грн., або на 16% і  становить 1226,78 грн. Цей розмір на сьогодні перевищує розмір прожиткового мінімуму в 1,4 рази.

В управлінні забезпечено комфортні умови організації прийому інвалідів з особливими фізичними можливостями (пандуси, кнопки виклику спеціалістів, розташуання кабінетів прийому громадян на першому поверсі).

В управлінні діє система об'єктивного і своєчасного інформування населення, у тому числі, й через ЗМІ, про зміни в пенсійному законодавстві, основні напрямки діяльності Фонду.  У практиці роботи управління з органами влади — спільні зустрічі за місцем прживання, виїзні прийоми громадян, зустрічі з самозайнятим населенням. Фахівці  управління надають індивідуальні консультації кожній людині, яка звернулась на приойм.

Традиційними стали відвідини в складі районного “мобільного соціального офісу” інвалідів 1 групи та громадян, яким виповнилося 80 і більше років. Пенсійники розповідають про особливості нарахування збільшених розмірів пенсій ветеранам війни та праці, зростання соціальних стандартів відповідно до законодавства України і,  як результат, - здійснюють необхідні дії щодо можливого підвищення пенсійних виплат, тобто надають практичну допомогу в отриманні документів, необхідних для перерахунків пенсій.(за останні 3 місяці відвідали більше 28 інвалідів 1 групи, дораховано стажу 4 особам, що призвело до збільшення розміру пенсії та здійснено 4 запити з метою отримання довідок про стаж, після надходження яких також пенсії будуть перераховані).

Завдяки тому, що соціальна допомога наблизилася до людей, ми фіксуємо зменшення кількості звернень громадян в порівнянні з відповідним періодом минулого року. Роз'яснювальна робота підвищує обізнаність громадян району, вирішує актуальні проблеми й питання людей поважного віку.

Із серпня цього року, за ініціативою головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, управлінням разом із керівниками сільських, селищних рад та представниками місцевих організацій ветеранів, здійснюються привітання пенсіонерів з ювілеями: 90, 95 та 100 років.

1 жовтня 2013 року з нагоди Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветерана колектив управління надав благодійну допомогу для організації святкового чаювання пенсіонерів, які мешкають в селищі Низи. Спільно з територіальним центром соціального обслуговування пенсіонерів, одиноких непрацездатних громадян та учасниками художньої самодіяльності селища було також підготовлено концертну програму. Керівництво управління Фонду  привітало ветеранів.

Колектив управління здійснює всі необхідні заходи, щоб  стати для пенсіонерів не лише надавачами послуг, а надійними порадниками і друзями.