ПАМ’ЯТАЄМО…..

історія нас горем вчить,

Щоб не забулось незабутнє.

Бо там, де пам'ять не мовчить,

Там щастям повниться майбутнє.

Голодомор 1932-1933 років – страшна трагедія в історії нашої держави, яка забрала життя мільйонів людей. Невідома навіть точна цифра. Щоб не повторилися такі події, ми повинні знати і пам’ятати про них».

 З метою вшанування пам’яті жертв вчиненого комуністичним тоталітарним режимом геноциду Українського народу – Голодомору 1932-1933 років, голодоморів 1921-1922, 1946-1947 років в Україні,  відділом освіти, закладами загальної середньої роботи проводиться відповідна робота.

Відповідно до виховних планів закладів загальної середньої освіти, у кожному закладі загальної середньої освіти були проведені  тематичні бесіди, виховні години, конкурси малюнків, інформаційно-просвітницькі заходи на теми: «І пам’яті свіча не згасне…», «Голодомор – біль душі і пам’ять серця». Перегляд відеороликів Українського інституту національної пам’яті «Історія гідності. Голодомори» та «Де б ти не був – вшануй померлих від голоду!». Запали свічку пам’яті в День вшанування пам’яті жертв Голодомору!

Волонтерськими загонами закладів загальної середньої освіти проводиться впорядкування  пам’ятників та пам’ятних знаків жертвам голодоморів.

У шкільних бібліотеках, музейних кімнатах, музеях Бойової слави оформлено та постійно оновлюються тематичні виставки творів мистецтва, документів, фотографій і плакатів.