8 ВЕРЕСНЯ - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ СОЛІДАРНОСТІ ЖУРНАЛІСТІВ ТА МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ГРАМОТНОСТІ

Міжнародний  день  солідарності  журналістів  та Міжнародний день грамотності відзначається 8 серпня. Міжнародний день солідарності журналістів заснували в  1958 році в Бухаресті, на 4-му конгресі Міжнародної організації журналістів - найстарішого і найбільшого інтернаціонального журналістського об'єднання у світі. Дату проведення  свята обрали  не  випадково. Саме  в цей день, у 1943 році, в Берліні, фашисти  стратили чехословацького журналіста, літературного і театрального критика, Юліуса  Фучика. Він, будучи ув’язненим,  написав книгу "Репортаж з петлею на шиї", за яку був посмертно, в 1950 році, удостоєний  Міжнародної  премії  Миру, а саму книгу  переклали на 70 мов світу.

Традиційно, у День солідарності журналістів, по всій планеті проходять збори та конференції, на які приїжджають журналісти з найрізноманітніших країн світу. На  цих професійних зібраннях, представники четвертої  влади діляться  журналістським досвідом,  відзначають найбільш гідних  у своєму середовищі.

Міжнародний день  грамотності відзначається ЮНЕСКО  починаючи з 1966 року. На сьогодні, за даними ООН, у світі налічується близько  чотири  мільярдів грамотних людей. Дослідження доводять, що близько 860 мільйонів  дорослих  неграмотні. Також відомо, що сто мільйонів дітей у всьому світі не навчаються у школі. Таким чином, звертаючи увагу на цю проблему,  світова громадськість  намагається підняти престиж грамотності.