ВШАНОВУЄМО КОБЗАРЯ

Тарас Шевченко - син українського народу. Батько України. Він став символом волі, справедливості та витривалості для кожного громадянина України, символом українського національного руху та відродження. Саме його творчість знайшла відгук у серцях людей з кожної верстви українського суспільства, пробудила національну свідомість і гідність. 

З нагоди відзначення 206 річниці з дня народження великого українського поета, Кобзаря українського народу Т.Г. Шевченка, у закладах освіти Сумського району було проведено ряд виховних заходів, які відрізнялися креативністю та змістовністю.

Так, педагогами було організовано промоакцію «Читаємо Шевченка вголос», під час якої прозвучали відомі на увесь світ поезії «Садок вишневий коло хати», «Доля», «Мені однаково», «Заповіт», «Світає…», «Тече вода з-під явора», «Реве та стогне Дніпр широкий», «Сон» та інші. Бібліотекарями закладів освіти були створені літературні виставки «Шевченкове слово в віках не старіє», проведені літературні ігри «Шевченкіана - 2020». Для молодших школярів підготували літературне читання «Уклін і шана Кобзарю» та виставки дитячих малюнків до творів Т. Шевченка. Учні освітніх закладів району долучилися до флешмобу «Кобзар» моєї родини».

Ми впевнені, що ці та інші заходи, які відбулися в закладах освіти, допоможуть молодому поколінню зрозуміти та усвідомити неоціненний вклад Тараса Шевченка в зародження та розвиток української культури, мови, нашої державності.  І ще раз переконатися, що

 Поезія Шевченка – це вогник,

 схожий на полум’я свічки,

 що запалює душу людини…