ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА В ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ СУМСЬКОГО РАЙОНУ

Питання безпеки життєдіяльності та, зокрема, пожежної безпеки в закладах освіти завжди стояло на особливому контролі, адже воно стосується  піклування про життя та здоров’я нашого суспільства та самої цінної його складової – дітей!

Сумською районною державною адміністрацією, відділом освіти, органами місцевого самоврядування, керівниками навчальних закладів спільно з представниками територіального сектору управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій постійно ведеться цілеспрямована робота щодо покращення протипожежного стану в закладах освіти Сумського району.       Так, у 2019 році було проведено ряд заходів із усунення недоліків пожежної безпеки у школах та дитячих садках. Серед основних можна виділити, наприклад, обробку дерев’яних конструкцій будівель закладів вогнезахисними матеріалами (Басівська ЗОШ, ОЗ Садівська ЗОШ, Стецьківський ЗЗСО, Басівський ЗДО «Соловейко», Кияницький ЗДО «Пролісок», Юнаківський ЗДО «Малятко»). У всіх закладах загальної середньої та частини закладів дошкільної освіти проведено доукомплектування та повірку первинних засобів пожежогасіння. У 80 відсотків закладів частково або повністю демонтовано та замінено горюче оздоблення на шляхах евакуації. Для облаштування приміщень підвищеної небезпеки або виходів на дахи будівель закладів було придбано протипожежні люки та двері ІІ-го типу (Великочернеччинський ЗДО «Чебурашка», Кияницький ЗДО «Пролісок», Стецьківський ЗЗСО, ОЗ Великочернеччинська СШ). Встановлені покажчики місця знаходження пожежної водойми та адресні покажчики, виготовлені з світловідбивної фарби у Басівській ЗОШ, Шпилівській філії ОЗ Садівської ЗОШ, Яструбинському НВК, Басівському ЗДО «Соловейко», Кияницьому ЗДО «Пролісок», Юнаківському ЗДО «Малятко». У всіх закладах загальної середньої та частково в закладах дошкільної освіти виконані роботи із замірів опору ізоляції, з технічної перевірки димоходів та вентиляційних шляхів, ремонту та технічного обслуговування твердопаливних котлів або інших теплових установок. Поступово приводяться у відповідний стан шляхи евакуації. Здійснено навчання керівного складу та фахівців закладів загальної середньої освіти з питань пожежної безпеки.

Загалом у 2019 році на пожежну безпеку було витрачено коштів на суму понад 1,5 млн. гривень.

Але, нажаль, багато питань протипожежної безпеки залишається відкритими. Ще потрібно багато зробити спільними зусиллями. Це і обладнання приміщень системами протипожежної сигналізації, системами блискавкозахисту, системами зовнішнього водопостачання на випадок пожежі, обладнання приміщень люками та дверима ІІ-го типу тощо. Облік цих питань ведеться та тримається на постійному контролі. Відділ освіти постійно піднімає питання виділення коштів на відповідні заходи. Так кошторисом районної програми розвитку освіти на 2020 рік вже затверджено коштів на суму 0,5 млн. гривень.

Маємо надію та цілеспрямоване прагнення у майбутньому повністю надати безпечні умови праці та навчання для учасників освітнього процесу.