КУЛЬТУРНО-ТУРИСТИЧНИЙ МАРШРУТ СПАДЩИНОЮ ЛІЩИНСЬКИХ

14 травня 2021 року, стартував один із 8 проєктів – переможців спільного конкурсу проєктів соціальної дії для молоді у рамках співпраці з програмою Британської ради в Україні, а саме: Культурно-туристичний маршрут спадщиною Ліщинських

Відбулася перша частина проєкту – впорядкування місцевості, придбання та висадка 126 декоративних дерев та чагарників.

Авторами та основними організаторами проєкту є старший науковий співробітник наукової лабораторії «Лісівництва Північного Сходу України» Сумського національного агарного університету Світлана ЯРОЩУК, кандидат сільськогосподарських наук, доцент, завідувач наукової лабораторії «Лісівництва Північного Сходу України» Сумського національного агарного університету Роман ЯРОЩУК та кандидат технічних наук, доцент Сумського національного агарного університету Олена МЕЛЬНИК.

Учасниками акції стали представники та учні Новосічанської ЗОШ; представники управління освіти, культури, туризму, молоді та спорту Юнаківської сільської ради; представники медіа-центру Сумського національного аграрного університету. Також до старту проєкта долучилася заступниця голови Сумської обласної державної адміністрації Вікторії МЕДВІДЬ.

Загалом, у ході реалізації проєкту «Культурно-туристичний маршрут спадщиною Ліщинських» на локальному рівні буде розроблено новий та удосконалено існуючий культурно-туристичний маршрут у с. Кияниця на території маєтку Ліщинських. У результаті проєкту буде встановлено: 10 вказівників, 5 інформаційних стендів; 5 смітників; 4 лавки, 126 декоративних дерев та чагарників (більшість цих видів використовували при закладанні парку). Це підвищить рівень знань з історії Сумського регіону серед населення. Стане зоною для комфортного рекреаційного відпочинку.

На глобальному рівні реалізація проєкту об'єднає зусилля органів державної влади та органів місцевого самоврядування, представників туристичного бізнесу, інших галузей економіки та інститутів громадського суспільства для популяризації України у світі і формування іміджу України як країни, привабливої для зеленого (екологічного) туризму.

Відкриття зазначеного маршруту заплановане на серпень 2021 року.