ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ 1932-1933 РОКІВ»

23 листопада бібліотекар комунального закладу Сумської районної ради – Сумська районна бібліотека провела для учнів 4 та 5 класів опорного закладу – Садівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів  урок – реквієм «В руках, що виростили хліб, не залишилось і зернини…», присвячений 85-й річниці Голодомору 1932-1933 років. Під час заходу учні ніби перенеслись у ті тяжкі часи. Пам’ять – це нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок написано кривавим і чорним. Найтрагічнішою сторінкою історії нашого народу є голодомор 1932-1933 років. Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. І в останні дні листопада весь український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.

Алла Анатоліівна Вертушенкова розповіла дітям про зумисне винищення української нації та причини Голодомору. Перед слухачами розгорталися картини трагічних подій: жахливі, нелюдські умови життя знесилених голодом людей, голодне божевілля, голодна смерть із розповідей шкільного бібліотекаря Лустенко Антоніни Петрівни та вчителя  Вернигори Оксани Анатоліївни. Також, під час заходу діти заслухали розповідь мешканця села і активного читача бібліотеки Письменного Анатолія Гордійовича.

Присутні змогли оглянути книжкову виставку «Чорна сповідь моєї Вкраїни», на якій представлені видання, що розкривають трагічні сторінки найжахливішої трагедії в історії України ХХ століття.

Під кінець заходу було проведено акцію «Незабудка пам’яті», під час якої діти виготовили квіту незабудку, яка є символом Голодомору.