НІНА МЕЛЬНИК: « КОЖНА ДИТИНА ПОВИНА МАТИ ДОСТУП ДО ЯКІСНОЇ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ»

 

Президент України Віктор Янукович  ставить конкретне завдання – забезпечити рівний доступ до якісної дошкільної освіти.

«Для покращення умов перебування  дітей у дошкільних навчальних закладах здійснено виїзд до Верхньосироватської  спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів з питання виділення приміщення у закладі для облаштування додаткової дошкільної групи для 40 дітей 5-річного віку», - поінформувала начальник управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Ніна Мельник.

Як зазначила Ніна Мельник, перевантаження груп значно погіршує умови перебування   малюків у дитячому закладі та ускладнює роботу вихователів.

Сьогодні Верхньосироватський ДНЗ працює з великим перевантаженням (38чол./104чол.). Тож найближчим часом вихованці дитячого садка повинні увійти до нових  приміщень, що дасть можливість 100% охопити  дітей 5-річного віку підготовкою до школи, як і визначено в соціальних ініціативах Президента України.

«Це є  свідченням того, що влада виконує взяті на себе повноваження та рухається у напрямку створення оптимальних умов для розвитку дошкільної освіти. Діти  повинні повноцінно різносторонньо творчо розвиватися, проходити необхідну підготовку до школи», - наголосила Ніна Мельник.

З  метою забезпечення рівних стартових можливостей усім дітям до навчання у школі в Сумському районі проводиться робота щодо охоплення  дітей 5-річного віку підготовкою до школи. Щорічно здійснюється облік дітей, створено персоніфіковані банки даних дітей п’ятирічного віку, що дає можливість спрогнозувати контингент майбутніх першокласників, вивчити запити батьків, визначитись з організаційними формами надання освітніх послуг.  Так, показник охоплення дітей старшого віку підготовкою до школи у районі значно зріс. У 2011 році  він становив 66,4%, а вже у 2013 році становить 100%.  Із них 84% охоплено дошкільними навчальними закладами, 16%  іншими формами дошкільної освіти.