ВІКТОР ФЕДОРЧЕНКО: «КОНТРОЛЬ ЗА ПІДГОТОВКОЮ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ДО ОПАЛЮВАЛЬНОГО СЕЗОНУ НЕ ПОСЛАБЛЮЄТЬСЯ»

Відповідно графіка протягом тижня на чолі із першим заступником голови райдержадміністрації Віктором Федорченко здійснювався комісійний  об’їзд навчальних закладів району з метою перевірки їх  стану готовності до навчального року та опалювального періоду 2013/14.

«Загальноосвітні школи та дитячі садки підготовлені до нового навчального року стовідсотково. Підписані акти прийому готовності дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів до навчального року, виконуються основні  організаційні та технічні заходи щодо своєчасної підготовки до зими», - зауважив Віктор Федорченко.

Навчальні заклади району готуються до опалювального сезону. З метою енергозбереження проводиться  робота по утепленню приміщень навчальних закладів, виконуються  роботи по повірці лічильників, коректорів та манометрів.

За словами Віктора Федорченка, Сумський район перший серед інших запровадив пілотний проект щодо дообладнання котелень котлами, що використовують тверді види палива – і ця робота триває і сьогодні.

Протягом 2012-2013 у 5 котельнях установ бюджетної сфери встановлено 8 котлів, які працюють на альтернативному виді палива. І таке переобладнання дійсно дає значну економію коштів – від 25 до 30%.

«Насамперед взялися за переоснащення котелень дошкільних та загальноосвітніх закладів – тверде паливо вже використовують  10 котелень, що перебувають на балансі управління освіти, молоді та спорту РДА», - говорить перший заступник.

Зокрема, перед опалювальним сезоном 2012/2013 були дообладнані котельні у Верхньосироватській спеціалізованій школі та Великовільмівській ЗОШ, замінили котел у ДНЗ «Струмочок» (смт. Хотінь) та ДНЗ «Чебурашка» (с.Велика Чернеччина).  Встановлено додатковий котел під дрова у Кіндратівському ДНЗ „Вербиченька”. Завершено капітальний ремонт даху у Новосуханівському ДНЗ

Цьогоріч планується перевести котельню Великочернеччинської спеціалізованої школи саме на альтернативне опалення.

Віктор Федорченко наголосив, що на час опалювального сезону  усі заклади забезпечено паливом - до кінця серпня буде завезено майже 3 тисячі кубометрів дров.

Віктор Федорченко впевнений, що забезпечення комфортних умов навчання школярів та роботи педагогів - одне з найголовніших завдань, що стоїть перед владою:

«Тож завдання Президента України Віктора Януковича  щодо створення комфортних умов для навчального процесу учнів та перебування дітей у дошкільних навчальних закладах виконати реально. Ці аспекти серед інших знайшли відображення в соціальних ініціативах Глави держави», - підсумував Віктор Федорченко.