НІНА МЕЛЬНИК: «СТАН ЗДОРОВ’Я ЖІНОК ТА ДІТЕЙ- НА ПОСТІЙНОМУ КОНТРОЛІ З БОКУ ВЛАДИ У СУМСЬКОМУ РАЙОНІ ПО ВСІЙ ВЕРТИКАЛІ, ЯК І ВСЮДИ В УКРАЇНІ»

 

«Сьогодні відповідно нових соціальних ініціатив Президента України у Сумському районі склалася серйозна програма щодо опікування здоров’ям жінок та дітей саме на місцях з координацією з боку фахівців центральної районної клінічної лікарні, інших служб», - наголосила заступник голови районної державної адміністрації Ніна Мельник.

Станом на 01.06.2013 року в Сумському районі під наглядом медичних працівників перебуває 8030 дітей віком від 0 до 18 років (із них у віці 1 року – 481), жінок – 33574 особи, з них фертильного віку – 16435 осіб, вагітних – 369.

За шість місяців 2013 року народилося 220 дитини (за 2012 рік народилося 533 дитини). Народжуваність за 2012 рік становила по району 10,4 на 1000 населення при обласному показнику 9,7. природний приріст в районі становив – 7,2, у порівнянні з попереднім роком декілька покращився (2012 рік – 8,2), але гірше ніж обласний – 6,9).

Медичну допомогу дітям Сумського району надають п’ять лікарів педіатрів і 19 лікарів загальної практики та сімейної медицини.

Забезпеченість педіатрами становить 71% (вакантна посада на Версхньосироватській дільниці). Жіноче населення обслуговують чотири лікарі акушер-гінекологи (забезпеченість – 80%), вакантна посада лікаря акушера-гінеколога – на Степанівській лікарській дільниці.

Невідкладну медичну допомогу хворим дітям та вагітним жінкам Сумського району надають фахівці відділення екстреної (швидкої) допомоги. Які підпорядковані комунальному закладу Сумської обласної ради «Сумський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф».

На сьогодні діти нашого району отримують стаціонарну допомогу в Сумській обласній дитячій клінічній лікарні. Вагітні жінки – у Сумському обласному клінічному перинатальному центрі. Це – заклади охорони здоров’я ІІІ рівня.