Громадянам з обмеженими фізичними можливостями – підвищення рівня соціального захисту

На території Сумського району на звітну дату обліковується  197 дітей-інвалідів у віці до 18 років, які потребують медичної, освітньої та соціально – побутової реабілітації.

Показник первинної інвалідності у районі склав 0,66 на 1000 дітей, що на 15,7 % більше ніж за анологічний період минулого року.

Відповідно до індивідуальних програм реабілітації, які надходять до управління соціального захисту населення за наслідками обстеження дітей-інвалідів в медичному закладі, проводиться безпосередня робота з батьками дітей-інвалідів по залученню їх до рекомендованих  в ІПР реабілітаційних послуг.

У І кварталі 2013 року 52 дітей-інвалідів отримали реабілітаційні послуги за направленнями управління соціального захисту населення, в тому числі у Центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів у Сумському районі – 42 чол., у Сумському обласному центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів – 10 чол. 

На території району у І кварталі 2013 року обліковувалося 687 осіб, що потребують надання протезно-ортопедичної допомоги, з них 46 дітей-інвалідів у віці до 18 років (станом на 11.04.2013 -  42 чол.). Із загальної чисельності дітей-інвалідів  звернулося у звітному періоді 5 дітей-інвалідів для забезпечення необхідними протезно-ортопедичними виробами, яким в установленому порядку видані направлення на забезпечення ними. Одна дитина-інвалід вже забезпечена ортопедичним взуттям та 1 дитина - кріслом –колісним  на суму 4,0 тис.грн.

Згідно індивідуальних програм реабілітації Сумською центральною районною клінічною лікарнею забезпечено виробами медичного призначення всього 18 дітей - інвалідів із них 11 чол. – окулярами, 1 чол. – очним протезом, 6 чол. – слуховими апаратами.

На медичне обслуговування дітей – інвалідів використано 22,2 тис. грн.. ( за І квартал 2012 року – 11,3 тис.грн. )

Після обговорення питань порядку денного прийняті відповідні рішення, спрямовані на покращення організаційної роботи з підтримки дітей – інвалідів в Сумському районі.