ДЛЯ ЗМЕНШЕННЯ ВІЯЛОВИХ ВІДКЛЮЧЕНЬ УРЯД УХВАЛИВ РІШЕННЯ ДОЗВОЛИТИ ІМПОРТ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення «дозволити будь-якій компанії, яка працює на ринку електроенергетики, напряму закуповувати електричну енергію по імпорту». Про це заявив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у п’ятницю, 19 грудня.

 

Глава Уряду підкреслив, що за десять днів Міністерство енергетики та вугільної промисловості «так і не справилося з завданням зупинити віялові відключення».

Він нагадав, що було прийнято рішення Уряду, яке давало право державній компанії «Укрінтеренерго» тимчасово закуповувати по імпорту електричну енергію з будь-яких сусідніх і суміжних країн. «Укрінтеренерго» так і не уклало угоди на придбання по імпорту електричної енергії», – наголосив Арсеній Яценюк.

У зв’язку з цим, повідомив він, щойно Уряд ухвалив рішення «дозволити будь-якій компанії, яка працює на ринку електроенергетики, напряму закуповувати електричну енергію по імпорту»: «Хто здатний привезти електроенергію за ціною, яка не вища, ніж ціна української електричної енергії, – будь ласка. Енергетична система України забезпечить транспортування і постачання цієї електричної енергії».

Він зупинився на причинах, що призвели до віялових відключень. «В першу чергу, – це заблоковане постачання вугілля, яке придбане в Росії, та вугілля, видобуте українськими державними шахтами, яке належить українській державі, і яке зараз знаходиться на територіях тимчасово підконтрольних російським терористам», – сказав він, додавши, що загалом на цих територіях накопичилося майже 3 мільйона тонн «нашого вугілля, яке російські терористи нам не дають можливості вивезти».

«Що стосується заходів: я зроблю все можливе для того, щоб до Нового року, принаймні, зменшити кількість віялових відключень», – заявив Арсеній Яценюк.

«Ситуація складна, у нас на енергетичному ринку введений надзвичайний стан. Є технічні проблеми на цілому ряду енергоблоків. Проте основна причина – це заблоковане постачання вугілля з наших територій і заблоковане постачання вугілля по імпорту», – додав він.

Глава Уряду звернувся до українців із розумінням поставитися до цієї складної ситуації.

Окремо Арсеній Яценюк звернувся до Міністерства енергетики та вугільної промисловості та органів місцевої влади максимально зменшити споживання електроенергії, зокрема, «припинити освітлювати реклами, державні будівлі». «В той момент, коли вся країна знаходиться в тьмі, у нас по окремих регіонах світлові феєрверки. Це є неприпустимим», – наголосив він.