ЗАСІДАННЯ КОМІСІЇ

   З цих питань інформували Сумський районний центр зайнятості, відділ з питань праці та соціально-трудових відносин управління соціального захисту населення райдержадміністрації.

   У Сумському районному центрі зайнятості протягом звітного періоду комплекс різноманітних послуг та матеріальне забезпечення отримали 1109 безробітних громадян та 241 особа, яка звернулась за пошуком роботи та якій не було надано статус безробітного, що на 75 осіб більше, ніж у минулому році.

   Упродовж звітного періоду за сприяння служби зайнятості працевлаштовано 557 чоловік. Рівень працевлаштування складає 41,3 %.

   У першому півріччі 2014 року 174 особи проходили професійне навчання.

   У січні-червні 2014 року на обліку в центрі зайнятості перебувало 27 інвалідів. За рахунок коштів фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування 4 інваліди проходило професійне навчання, 3 інваліди працевлаштовано.

   Для підтримки безробітних у започаткуванні власної справи державною службою зайнятості надається одноразова допомога по безробіттю. У січні-червні 2014 року одноразову допомогу по безробіттю у розмірі 89 тис. гривень для започаткування власної справи отримали 6 осіб.

   Для проведення громадських робіт державний центр зайнятості з фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття виділив 40 тис. гривень. В свою чергу сільські, селищні ради виділили кошти з місцевих бюджетів на вищезгадані цілі у розмірі 20 тис. гривень. Проведено роботи тимчасового характеру на різних підприємствах району. У роботах тимчасового характеру та у громадських роботах взяли участь 252 особи.

   У першому півріччі 2014 року районною комісією з питань зайнятості населення обстежено 79 суб’єктів господарської діяльності щододотримання чинного законодавства про соціально-трудові відносини в частині укладання трудових договорів з найманими працівниками. У результаті обстежень встановлено, що без оформлення трудових відносин працювало 16 найманих працівників у 13 суб’єктів господарської діяльності. Станом на 01.07.2014 укладено трудові договори з 13 найманими працівниками, 2 – від послуг працівників підприємці відмовилися. Направлено листи до територіальної державної інспекції з питань праці у Сумській області та до прокуратури Сумського району з проханням провести перевірку фізичних осіб-підприємців щодо дотримання законодавства про працю.