ЛЕГАЛІЗАЦІЯ РОБОЧОЇ СИЛИ – ГАРАНТІЯ СОЦІАЛЬНОЇ ЗАХИЩЕНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ

Заступник голови райдержадміністрації Наталія Нітченко наголосила, що органами виконавчої влади постійно проводиться інформаційно–роз’яснювальна робота як серед роботодавців, так і серед незайнятого і зайнятого населення щодо важливості офіційного оформлення трудових відносин.

Про це Наталія Нітченко сказала під час засідання районної комісії з питань зайнятості населення.

«Як правило, - говорить заступник голови, - наймані працівники самі погоджуються на працевлаштування без офіційного оформлення, як наслідок – бюджет втрачає кошти, відбувається виплата заробітної плати «в конвертах», що призводить до втрати працівником можливості користуватися державними гарантіями відповідно до чинного законодавства.

У січні 2014 року районною комісією з питань зайнятості населення обстежено 14 суб’єктів підприємницької діяльності. У результаті обстежень встановлено, що без оформлення трудових відносин працювало 4 найманих працівника у 4 суб’єктів підприємницької діяльності. Станом на 01.02.2014 легалізовано 3 робочих місця, з них: 3 - укладено трудові договори з найманими працівниками.

Як зазначила Наталія Нітченко, такі обстеження здійснюються районною комісією постійно, тому роботодавцям, у разі наявності «неоформлених» працівників, слід укладати трудові угоди із найманими працівниками вчасно. Отже, важливо кожному працюючому мати оформлені трудові відносини з роботодавцем.