СУМСЬКА ОДПІ : РІК ЗАВЕРШЕНО, РІК РОЗПОЧАТО

Податкова система – це важлива складова системи державних фінансів, вона відіграє провідну роль у формуванні державних доходів, відчутно впливаючи на доходи юридичних і фізичних осіб.

Про результати роботи Сумської ОДПІ за 2013 рік та перспективи на 2014-й говоримо з начальником Сумської об’єднаної державної податкової інспекції (ОДПІ) ГУ Міндоходів у Сумській області Олексієм Вікторовичем Полив’яним.

 

- Олексію Вікторовичу, що сьогодні являє собою Сумська ОДПІ?

- Сумська ОДПІ є однією з 7 інспекцій, що входять в структуру ГУ Міндоходів Сумської області. До Сумської ОДПІ входить 4 відділення: Сумське, Краснопільське, Білопільське та Лебединське. Загальна кількість працюючих – 133 працівники. Слід зауважити, що в 2013 році в результаті оптимізації структури інспекції відбулося скорочення штатної чисельності працюючих на 8,3 %.

 

- Скажіть, будь ласка, яку кількість суб’єктів господарювання обслуговує Сумська ОДПІ?

- Відповідаючи на Ваше питання, зауважу, що кількість населення, що проживає на території обслуговування Сумської ОДПІ, становить – 191 тис., що складає 16,7% від загальної кількості населення Сумської області.  А на обліку в Сумській ОДПІ станом на 1 січня 2014 року перебуває 8 580 суб’єктів господарської діяльності, в т.ч. 2 360 юридичних осіб та 6 220 фізичних осіб, платників єдиного соціального внеску – 8 904.

 

- Пане Олексію, охарактеризуйте 2013 рік. Яким він був для Сумської ОДПІ?

- Говорячи про результати нашої роботи за минулий рік, нагадаю, що важливою місією у роботі кожної інспекцій Міністерства доходів і зборів є створення комфортних сервісів для платників, якісний їх супровід, що в кінцевому результаті дозволяє наповнювати бюджети всіх рівнів та створювати належні умови для розвитку бізнесу.

Так, у 2013 році доходи платників податків зареєстрованих в Сумській ОДПІ досягли 2,8 млрд. грн. З них 1,8 млрд. грн. або 64,2 % від загальної суми доходу отримано платниками, що працюють в галузі сільськогосподарського виробництва. Значна питома вага доходів сільгоспвиробників та відповідно відчутний їх внесок у бюджет – характерна особливість у  роботі Сумської ОДПІ.

У результаті виконання поставлених Міністерством доходів і зборів завдань у 2013 році надійшло податків та зборів 405,1 млн. грн., що більше на 5,1 млн. грн. надходжень 2012 року.

 

- Які податки є лідерами зі сплати в 2013 році?

- Бюджетоформуючими податками минулого року були: плата за користування надрами з видобування нафти, природного газу та газового конденсату 113,3 млн. грн., податок з доходів фізичних осіб  147,5 млн. грн.,

ПДВ 27,2 млн. грн., податку на прибуток 13,7 млн. грн. Сільгоспвиробниками до бюджетів всіх рівнів сплачено 114,7 млн. гривень.

Визначальним результатом є те, що більше ніж 99% податків сплачено добровільно. На добровільні надходження вплинула зміна пріоритетів в роботі інспекції. Основна увага була зосереджена на платниках, які потребують особливої уваги. Одночасно було зменшено тиск на платників реального сектору економіки, які демонструють позитивну динаміку сплати податків.

- Маєте на увазі зменшення кількості перевірок?

- Так, саме з метою зменшення втручання у діяльність сумлінного бізнесу кількість документальних перевірок було зменшено на 23% (з 105 до 81), при цьому покращилася якість перевірок та зросли надходження майже у 3 рази (з 2,6 млн. грн. до 7,5 млн. грн.).

- Олексію Вікторовичу, декілька слів про роботу Центрів обслуговування платників податків.

- Сумською ОДПІ реалізація стратегічних цілей Міністерства здійснюється шляхом належного функціонування Центрів обслуговування платників податків. Їх основне завдання – надання якісних консультаційних та адміністративних послуг, оперативний та безперебійний прийом податкової звітності. У 2013 році  Центром обслуговування платників податків Сумської ОДПІ надано 31 тисяча потрібних платникам послуг. Кожен, хто звертається до нас, отримує відповіді на всі питання щодо оподаткування, декларування тощо.

- Усі читачі, мабуть, чули про запровадження електронних сервісів від Міндоходів. Як у Вас справи з цим?

- У 2013 році велику увагу Сумською ОДПІ було приділено розширенню спектра електронних послуг для платників. Завдяки проведенню широкої роз’яснювальної роботи, семінарів, сеансів «гарячих ліній» стосовно запровадження електронних сервісів за минулий рік досягнуто відчутних результатів у цьому напрямку. Так, електронними послугами користуються 100% клієнтів платників ПДВ та 79% платників єдиного соціального внеску.  

У 2013 році розпочато впровадження електронного кабінету платника. Відвідавши його засобами Інтернет зв’язку, платник зможе формувати, надсилати та переглядати сформовану звітність, отримувати інформацію щодо стану розрахунків з бюджетом, здійснювати офіційне листування з органами Міндоходів з питань оподаткування, отримувати консультаційні послуги (у режимі реального часу або за попередньо надісланими питаннями), отримувати в електронному вигляді довідки про відсутність заборгованості. Також очікується впровадження можливості надання запиту щодо проведення перевірок: у зв’язку з припиненням діяльності, зустрічних звірок.

Це масштабний проект до побудови загальнодержавної системи єдиного вікна електронної звітності, до якої будуть включені й інші органи влади.

 

- Олексію Вікторовичу, які завдання ставить перед собою Сумська ОДПІ в 2014 році?

- Ми продовжуватимемо підтримувати партнерські відносини з платниками податків, що дозволить інспекції виконувати завдання з наповнення бюджету з мінімальним впливом на реальний сектор економіки. Також працюватимемо над створенням сприятливих умов для платників податків для реалізації ними Конституційного обов’язку сплачувати податки.