ВІКТОР ФЕДОРЧЕНКО: «ГОЛОВНЕ, ЩО ЗБЕРІГАЄМО МЕРЕЖУ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ, ЗМІЦНЮЄМО ЇХ, ВИХОВУЄМО САМОДІЯЛЬНІ ТВОРЧІ КОЛЕКТИВИ»

На цьому наголосив перший заступник голови райдержадміністрації Віктор Федорченко на  розширеному засіданні Ради по культурному будівництву при відділі культури райдержадміністрації.

За його словами, збереження та подальший розвиток культури, поліпшення матеріально-технічного забезпечення закладів культури, створення сприятливих умов для розвитку та підтримки творчого потенціалу молоді є важливим завданням влади, яке покладено в основу соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича.

Віктор Федорчеко підкреслив, що в галузі культури  досягнуто певних позитивних результатів та забезпечено динамічне зростання показників, в цілому подякував за організаційну і творчу роботу.

«Щиро вдячний працівникам культури та майстрам народного мистецтва  за самовіддану працю, безперервний творчий пошук, відповідальне ставлення до своєї високої просвітницької місії, за те, що у співпраці будуємо культурний простір Сумського району», - наголосив посадовець.

За 2013 рік проведені ремонтні роботи в  закладах культури району на загальну суму 1383,2 тис.грн., (в 2011 р. – 786,0 тис. грн., в 2012 р. – 969,0 тис.грн.). В тому числі по бібліотекам ремонтних робіт проведено на суму 170,8 тис. грн.  По клубним закладам району виконаніі  ремонтні роботи на загальну суму 1196,0 тис. грн.

«Ми відчуваємо підтримку в тому, що покращилася матеріально-технічна база клубних закладів району. Так, наприклад, придбання по клубам відбулося на загальну суму 126,4 тис. грн..  У порівнянні з минулим роком стан забезпечення клубних закладів комп’ютерною технікою також покращився», - сказав начальник відділу культури райдержадміністрації Юрій Холодьон.

Станом на 01.01.2014 року в районі працюють 47 закладів культури клубного типу. Працює 48 бібліотечних закладів, 3 дитячих початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, 2 народних громадських музеї.

У районі діє 250 клубних формувань, в них 2803 учасників, з яких   дітей 57 з кількістю учасників 677, працює  175 (в 2012 р.- 173) аматорських колективів, які  відвідує  2252 (в 2012 р. – 2235) учасників, з них для дітей 42  колективи за участю 502 чоловік.  У Сумському районі представлено  21 народний колектив, протягом року були створені нові художні колективи: вокальне тріо «Гармонія» Садівського СБК (керівник – Олена Обозна); жіночий вокальний ансамбль «Дивограй» Степанівського СБК (керівник – Павло Гладкий)  ВІА «Silver Stream» Токарівського СБК (керівник – Олексій Жижка)