ПОДВИГ ЗАХИСНИКІВ ВІТЧИЗНИ – ОСНОВА ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ МОЛОДІ

Про це йшлося в ході прес-конференції щодо державної підтримки ветеранів війни та патріотичного виховання молоді

«Невід’ємною складовою державної політики щодо вшанування ветеранів війни та їх внеску в державне будівництво є військово-патріотичне виховання молоді. На значимості цього напрямку роботи неодноразово наголошував Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ», – зазначив начальник управління молоді та спорту облдержадміністрації Олександр СТРЕЛЬЧЕНКО.

За його словами, на Сумщині свято бережуть та примножують кращі військові традиції, приділяють значну увагу патріотичному вихованню молоді. Так, у містах і районах області утворені місцеві осередки військово-патріотичного клубу «Мужність», у 2010 році започатковано комунальну установу Сумської обласної ради «Сумський обласний центр відпочинку, оздоровлення, туризму та військово-патріотичного виховання».

«Учнівська та студентська молодь активно долучається до історико-патріотичних походів, Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця», бере участь у виїзних практичних заняттях з військово-патріотичного виховання «Школа Мужності». У 2013 році презентовано проект «Імена героїв на карті Сумської області», навесні та восени в області планується проведення молодіжного фестивалю-форуму патріотичного спрямування», – додав Олександр Стрельченко.

До 70 річниці визволення України від фашистських загарбників та 70 річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років в області проведено конкурс волонтерських організацій «Ветеран живе поруч», у навчальних закладах регіону стартували Всеукраїнські акції «Невідома могила жертв війни» та «А ми тую славу збережемо», повідомила начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Інеса ПЄСОЦЬКА.

«Крім того, в кожному навчальному закладі області створено веб-сайт «Шляхами подвигу і слави наших батьків та дідів», що дає можливість учням розміщувати інформацію про участь у Великій Вітчизняній війні членів їх сімей, публікувати фото із сімейного архіву, які зроблені під час війни, ділитися власними пошуковими дослідженнями на цю тему та враженнями від прочитаних книг, переглянутих фільмів на воєнну тематику», – поінформувала посадовець.

«Не можна збудувати успішне майбутнє, коли не знаєш минулого – це основна ідея у вихованні підростаючого покоління. Саме тому світогляд нашої учнівської молоді ми намагаємося формувати на прикладі героїчних подвигів дідів та прадідів, які захищали нашу землю», – резюмувала Інеса Пєсоцька.