ІГОР ЯГОВДИК: «ДАВАЙТЕ РАЗОМ БУДУВАТИ МАЙБУТНЄ»

З цими словами голова облдержадміністрації звернувся до воїнів-інтернаціоналістів

На зустрічі з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 25 річниці виведення військ з Афганістану Ігор Яговдик зазначив, що вбачає у воїнах-інтернаціоналістах надійних партнерів у реалізації завдань державної ваги.

Він закликав ветеранів до активної співпраці та запропонував обговорити перспективи взаємодії щодо патріотичного виховання підростаючого покоління, пропагування здорового способу життя, збереження злагоди у суспільстві.

«У студентські роки я мав старших друзів, які пройшли крізь горнило війни в Афганістані. На перший погляд – це були звичайні хлопці, але бойові ордени на грудях свідчили про їх подвиг. Сумщина вшановує пам'ять загиблих воїнів-інтернаціоналістів та висловлює глибоку повагу героям, що живуть серед нас. Ви залишаєтеся справжніми чоловіками, подаєте приклад молодому поколінню, як необхідно цінувати життя і дружбу», – зазначив керівник регіону.

Він підкреслив, що Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ оголосив 2014 рік Роком учасників бойових дій на території інших держав. Сьогодні держава забезпечує медичне, пенсійне, соціальне обслуговування цієї категорії громадян, піклується про сім’ї загиблих та померлих учасників бойових дій, вирішує житлові питання афганців.

За словами голови Сумської обласної організації «СОВЕАФ (Спілка ветеранів Афганістану)» Анатолія ЛИННИКА, влада приділяє значну увагу соціальному захисту воїнів-афганців. Нещодавно учасники бойових дій отримали 7 квартир, минулоріч виділено 100 тисяч гривень на облаштування Меморіалу «Загиблим воїнам-інтернаціоналістам» у Сумах. За сприяння влади обласна організація Спілки ветеранів Афганістану отримала нове приміщення, яке сьогодні є найкращим в Україні.

За значний особистий внесок у розвиток ветеранського руху, патріотичне виховання молоді, мужність і самовідданість, виявлені під час виконання військового обов’язку, та з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав представники районних організацій Української спілки ветеранів Афганістану отримали Почесні грамоти та Подяки голови Сумської обласної державної адміністрації.