«ТРАГЕДІЯ І ДОБЛЕСТЬ АФГАНІСТАНУ»

У Сумському обласному краєзнавчому музеї вшанували учасників бойових дій на території інших держав.

У заході взяли участь вихованці Кадетського корпусу та учні загальноосвітніх шкіл.

«Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ оголосив 2014 рік Роком учасників бойових дій на території інших держав. Сьогодні ми проводимо відкритий урок, аби надати можливість молодому поколінню Сумщини долучитися до подвигу своїх сучасників – батьків, рідних і близьких», – зазначила заступник голови облдержадміністрації Тамара ІЩЕНКО.

За словами посадовця, обов’язок влади – забезпечення медичного, соціального і пенсійного захисту учасників бойових дій на території інших держав. За ініціативи воїнів-інтернаціоналістів обласною владою було придбано новий рентгенологічний комплекс для Сумського обласного клінічного госпіталю для інвалідів Вітчизняної війни вартістю 3,5 мільйона гривень.

Наразі в області проживає понад 4,5 тисячі учасників бойових дій.

«15 лютого – наше свято, щороку ми зустрічаємося, проводимо уроки мужності в школах, віддаємо честь загиблим товаришам. Війна – жорстока річ, вона ніколи не повинна повторитися, ми маємо жити під мирним небом», – зазначив воїн-інтернаціоналіст Олександр КРАСНОВ.

«Я був на завершальному етапі виведення військ з Афганістану. В цьому музеї зберігаються мої особисті речі. За останню операцію я був нагороджений Орденом Червоної Зірки, який отримав кілька років тому. Всі мої військові товариші гідно виконали свій військовий обов’язок. 131 житель області загинув в Афганістані. Пам'ять про їх подвиг буде вічною», – зауважив воїн-інтернаціоналіст Юрій СЕДНІЧЕНКО.

У Сумському обласному краєзнавчому музеї діє постійна експозиція, яка розповідає про сумчан-учасників війни в Афганістані. У цьому році експозиція значно поповнилася експонатами завдяки плідній співпраці з Сумською обласною організацією «СОВЕАФ» Спілки ветеранів Афганістану.