ВІТАЛІЙ КРИВОШЕЙ: «НАШЕ БОЙОВЕ БРАТСТВО ПОВИННО І НИНІ ПІДТРИМУВАТИ ОДНЕ ОДНОГО, БУТИ ПРИКЛАДОМ ДЛЯ ЮНИХ ТА МОЛОДИХ»

На цьому наголосив заступник голови райдержадміністрації, воїн-інтернаціоналіст  Віталій Кривошей під час проведення «круглого столу» з ветеранами-афганцями Сумського району.

«Покоління воїнів-афганців пройшло кривавими дорогами війни, залишаючи на них життя і біль втрат. Ми це пам’ятаємо. На підтвердження цього стоять сотні пам’ятників та пам’ятних знаків. Ви для нас – герої, мужні і відважні. Сьогодні ми схиляємо голови перед загиблими та вшановуємо тих, хто пройшов бойові дії і повернувся з пекла війни», – підкреслив посадовець.

 Віталій Кривошей зазначив, що Указом Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА 2014 рік проголошено – Роком учасника бойових дій.  Документом закріплено зростання рівня соціального захисту та медичного обслуговування воїнів-інтернаціоналістів, сімей загиблих та померлих учасників бойових дій.

Пенсійне забезпечення, лікування афганців та їх сімей, підтримка родин загиблих воїнів-афганців – питання актуальні. Проте  не залишаються поза увагою влади. 

Протягом останніх років зроблено ряд кроків для підвищення пенсійного забезпечення всіх категорій пенсіонерів, зокрема, ветеранів війни, які мають статус учасника бойових дій. Середній розмір їх пенсій перевищує середній розмір в районі в 1,7 раз  та станом нв 1 січня 2014 року становив 2218,26 грн.

На території Сумського району проживає 189 учасників бойових дій, з них 123 – учасники бойових дій на території інших держав. Забезпечено надання пільг та гарантій щодо відшкодування за отримані ними житлово-комунальні послуги. Видатки державного бюджету на вказані цілі склали 218,7 тис.грн., з початку 2014 року -  38,8 тис.грн.

З нагоди відзначення Дня Перемоги у 2013 році   за рахунок коштів державного бюджету 149 чол. учасникам бойових дій ( в тому числі і воїнам-інтернаціоналістам) було виплачено одноразову матеріальну допомогу у загальній сумі – 111,0 тис.грн. 3 учасника бойових дій з числа воїнів-інтернаціоналістів перебувають на обліку для забезпечення санаторно-курортними путівками. За рахунок коштів обласного бюджету забезпечується виплата щомісячної допомоги по 250 грн. 2 сім’ям загиблих воїнів-афганців. Видатки у 2013 році на вказані цілі склали 5,8 тис.грн., з початку 2014 року 1,0 тис.грн.

Під особливою увагою воїнів-інтернаціоналістів  - медичне обслуговування, зокрема організація проведення профілактичних оглядів, лікування у відповідних медичних установах. Обговорили питання підтримки матерів загиблих, а таких у районі з восьми залишилось двоє. 

Учасники заходу  хвилиною мовчання вшанували пам`ять своїх побратимів. Добрими словами вшанували тих, хто пережив цю війну.

Телефоном своїх колег привітав голова  Спілки ветеранів Афганістану області Анатолій Линник: «Це день  військової звитяги та пам’яті. Низько вклоняюсь перед  ветеранами війни, воїнами-інтернаціоналісами, учасниками бойових дій на території інших держав, матерями та членами сімей загиблих. Всі ми поєднані боєвим братством, спільним болем, спільними проблемами. Тому маємо бути сильними, щоб рухатися вперед. Нехай єднає усіх нас любов до  Вітчизни і турбота про мирне та  благополучне майбутнє»

Воїн-інтернаціоналіст Микола Сизоненко поділився своїми враженнями від участі у Форумі воїнів-інтернаціоналістів у Національному палаці мистецтв “Україна” м. Київ.

Степанівський селищний голова Галина Макушенко зазначила, що високо цінує активну громадську позицію воїнів-інтернаціоналістів, а територіальна громада вдячна їм за невтомну діяльність на благо селища.

«Воїни-афганці моя надійна підтримка», - наголосила Галина Макушенко.