У СУМСЬКІЙ РАЙОННІЙ БІБЛІОТЕЦІ ВШАНУВАЛИ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ

З нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 25-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан , у Сумській районній бібліотеці відбулась зустріч воїнів-афганців та студентів державногго професійно-технічного закладу «Хотінський професійний аграрний ліцей». Афганці поділилися спогадами, вшанували хвилиною мовчання тих, хто загинув, виконуючи військовий обов’язок. Співали пісні про героїзм та мужність.

«Підписання Главою держави Указу про оголошення в Україні 2014 року Роком учасників бойових дій на території інших держав свідчить про особливу увагу Президента України Віктора Януковича до вирішення проблем учасників локальних війн та військових конфліктів, передусім  ветеранів-афганців. Сьогодні ми віддаємо шану учасникам бойових дій на території інших держав, які проявили себе справжніми патріотами й героями», - зазначив заступник голови райдержадміністрації Віталій Кривошей.

За його словами, Афганістан назавжди залишиться больовою точкою у спогадах ветеранів, які самовіддано виконували свій обов’язок, рятуючи бойових товаришів та мирних жителів іншої держави.

Україна втратила близько 4000 молодих хлопців, 6000 стали інвалідами, ще 72 чоловіка залишились в полоні або пропали безвісти.

Не оминула страшна війна і наших земляків -  хотінців. Ветерани та молодь  з повагою і вдячністю згадали тих, хто з честю виконали свій інтернаціональний обов’язок: Білоус Олег Борисович, Бучний Юрій Олексійович, Житняк Віктор Васильович, Жульєв Віталій Владиславович, Коваленко Володимир Іванович, Нагорний Олександр Борисович, Панченко Сергій Олександрович, Сідоров Геннадій Геннадійович, Турченко Юрій Миколайович.

Самі воїни-інтернаціоналісти  відзначали, що хоча з кожним роком все далі історія відділяє від вогняних років афганської війни, проте  час не підвладний викреслити з пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності і вірності військовому обов’язку, які продемонстрували тисячі відданих синів України.  

«Учасники бойових дій на території інших держав завжди слугуватимуть гідним прикладом для молодого покоління. Такі  заходи додають воїнам-інтернаціоналістам упевненості у тому, що їх подвиг не буде забутий, і стане взірцем патріотизму, мужності та героїзму для наступних поколінь " – додала  директор районної бібліотеки Тетяна Пасько.