ПЕТРО КІДІМЕНКО: «АКЦЕНТ- НА ПРЕДМЕТНІЙ СПІВПРАЦІ СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ, ЩО НАДАЮТЬ ДОПОМОГУ ТА ПІДТРИМКУ СІМ’ЯМ, ЯКІ ОПИНИЛИСЬ У КРИЗІ»

Об’єднати зусилля задля визначення шляхів співпраці та досягнення позитивного кінцевого результату - у  такому форматі голова районної держаної адміністрації Петро Кідіменко визначив роботу  сільських, селищних голів,  соціальних та правоохороних служб району.

«Якщо є спільна робота - має бути спільний результат. Іншого підходу немає. Важливим завданням для всіх відповідальних  служб  має стати дієва соціальна підтримка, посилення адресної допомоги вразливим верствам населення, ефективність тих  заходів, які спрямовані  для соціальної адаптації сімей і дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах», - підкреслив голова райдержадміністрації.

Петро Кідіменко висловив переконання, що рівень захищеності кожної дитини, яка проживає на території району, залежить від взаємодії всіх служб.

На думку очільника району, неприпустимим є формальний підхід до вирішення питання захисту дітей, замовчування фактів насильства в сім’ї, жорсткого поводження  з дітьми. У цьому напрямку робота має бути спрямована на раннє виявлення проблемних сімей та вчасне надання їм допомоги, відповідного соціального супроводу.

«На вирішення цих питань нам важливо відчувати підтримку правоохоронних органів, адже бувають різні родини і ситуації, які фахівці соціальної роботи та працівники освіти не можуть вирішити самостійно. Задля цього слід посилити тісну співпрацю з  дільничними інспекторами, які працюють на відповідних територіях», – зауважила Петро Кідіменко. .

Окрім того, голова райдержадміністрації назвав знаковим введення у 2012 році, на виконання соціальних ініціатив Президента України, посад фахівців із соціальної роботи, головним завданням яких є виявлення, оцінка потреб, надання соціальних послуг та здійснення соціального супроводу сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах. На сьогоднішній день в районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді працює 22 фахівця із соціальної роботи.

На сьогоднішній день фахівцями відвідано та занесено до соціального паспорту території 6685 сімей, здійснено 1425 соціальних інспектувань та надано 11308  послуг. Під соціальним супроводом  протягом 2013 року перебувало 285 сімей, у них виховується 510 дітей. У ході супроводу досягнуто позитивного результату у 125 сім’ях.