ПЕТРО КІДІМЕНКО: «НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ ПОТРІБНО ПОПЕРЕДЖАТИ, ЩОБ ЗАХИСТИТИ ТА ВРЯТУВАТИ ЛЮДЕЙ»

Звертаючись під час наради  до сільських, селищних голів, спеціалізованих  служб цивільного захисту,  голова районної державної адміністрації Петро Кідіменко наголосив, що питання техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій в районі  є одним із найбільш актуальних і вимагає  тісної співпраці з органами місцевого самоврядування. Тому  необхідно спільно обговорити усі проблемні питання та знайти шляхи їх вирішення.

«Робота зі зміцнення матеріально -технічної бази сільських, селищних рад, агропідприємств, установ та організацій щодо забезпечення достатнього рівня безпеки населення і територій району має проводитися і надалі. Найголовніші завдання – попередити надзвичайні ситуації, захистити і врятувати людей» , - сказав голова райдержадміністрації.

У цьому намрямку слід відмітити послідовну роботу районної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій .  

Особлива увага в роботі районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у 2013 році приділялась попередженню виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, підвищенню ефективності превентивних заходів, прогнозуванню надзвичайних ситуацій, оперативності реагування на них, удосконаленню діяльності наглядових органів щодо запобігання надзвичайним ситуаціям.

За словами завідувача сектору з питань надзвичайних ситуацій апарату райдержадміністрації Олега Глущенка, впровадження в життя рішень суттєво поліпшує стан техногенно-екологічної безпеки по недопущенню виникнення надзвичайних ситуацій.

Зокрема, встановлено «станції ІІ-го підйому» з облаштуванням штуцерів для забору води пожежними автомобілями в смт.Степанівка, с. Косівщина,  с. Степаненкове, с. Ясени, с.Кровне, с. Яструбине.  На об’єктах Степанівської філії ПАТ «Компанія «Райз» змонтована система пожежної автоматики на об’єкті зернового елеватора та у 2013 році введена в дію третя черга системи оповіщення та управління евакуацією людей при пожежі. Вартість робіт склала 87,151 тис. грн.

У 2013 році для покращення протипожежного захисту нафтобази ПП «Компанія «Надежда» придбано пожежну мотопомпу (2,0 тис.грн.), оновлені пожежні рукава та стволи (2,5 тис.грн), придбаний піноутворювач (0,5 тис.грн).

На  технічне  обслуговування  пожежної сигналізації та системи раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення витрачено кошти у сумі 10,0 тис.грн. Виконавчим комітетом Миколаївської сільської ради  розроблені та рішенням 29 сесії шостого скликання Миколаївської сільської ради від             10 жовтня 2013 року затверджені Програма пожежної безпеки сільської ради та Положення про місцеву пожежну охоронусільської ради.

«Цілеспрямована робота керівників всіх ланок по підготовці до пожежонебезпечного періоду дала свої результати. На території району у 2013 році не сталося великих пожеж», - зазначив Олег Глущенко.

Протягом  2013 року на території району не виникло жодної надзвичайної ситуації  державного, регіонального та місцевого рівня. Загальна кількість надзвичайних подій техногенного та природного характеру у 2013 році склала 157 випадків (для порівняння у 2012 - 208, у 2010 - 228), знизилась кількість пожеж на 29,5% (79 проти 112 у 2012 році). Слід відмітити зниження кількості загибелі людей на водних об’єктах.

На території району  проводяться відповідні  навчання, командно-штабні тренування районної комісії з питань ТЕБ та НС, органів управління ЦЗ району, районних спеціалізованих служб ЦЗ.

На 2014 рік заплановано виділення 6,9 тис.грн. на проведення інвентаризації 8-ми ЗС ЦЗ комунальної форми власності (у т.ч. 2,0 тис. – по управлінню освіти, молоді та спорту).

Створено та організовано роботу навчально-консультативних пунктів цивільного захисту в 32 сільських, селищних радах району. Краще роботу пунктів організовано в Бездрицькій, В.Сироватській, Токарівській, Миколаївській, Постольненській, Кияницькій, Кровненській, Кекінській сільських та Хотинській селищних радах.

За всіма параметрами оцінка стану готовності органів виконавчої влади району, які забезпечують функціонування районної ланки територіальної підсистеми ЄДС цивільного захисту  відповідає вимогам.