НАТАЛІЯ НІТЧЕНКО: «ВЕТЕРАНАМ ВІЙНИ - ОСОБЛИВА ДЕРЖАВНА ТУРБОТА»

« Питання соціального захисту ветеранів війни, забезпечення медичного обслуговування, належного рівня їх життя перебуває на постійному контролі Президента України Віктора Януковича. Від влади на місцях Глава держави вимагає особливо пильної уваги і турботи до учасників Великої Вітчизняної війни», - наголосила заступник голови райдержадміністрації Наталія Нітченко у ході «круглого столу»  з ветеранами війни. 

На зустрічі в обговорювались питання, що стосуються соціальної допомоги ветеранам війни, їх медичного обслуговування та пенсійного забезпечення,  оздоровлення, охопленням соціальних послуг.

На виконання завдань, визначених соціальними ініціативами Президента України Віктора Януковича, у районі до Дня визволення України від фашистських загарбників відбулися заходи, під час яких  перевірили доступність соціальних, медичних послуг ветеранам Великої Вітчизняної війни та жителям поважного віку.

Посадовці відвідали ветеранів за їхнім місцем проживання, побували і  в обласних та в районних медичних закладах.

Так, 1 листопада відбувся «круглий стіл» у Сумській райдержадміністрації, розглянуті питання були конкретним піклуванням про конкретну людину. Головувала – заступник РДА Наталія Нітченко. Вона запросила очільників ветеранських районних та первинних організацій  до діалогу ї з посадовцями соціального захисту, пенсійного забезпечення у Сумській райдержадміністрації, районних лікувальних закладів.

Наталія Нітченко звернулася до очільників ветеранських організацій  вивчати життєві потреби кожного ветерана і звертатися без зволікань до РДА, до всіх служб соціальної сфери – адже «допомога кожному учаснику бойових дій, учаснику війни і кожній людині поважного віку повинна надійти вчасно»,- зазначила посадовець. Зважаючи на вік, стан здоров’я за капремонтами настала черга для   ветеранів житло обладнувати пандусами. І треба дійти до кожного ветерана, хто цього потребує.

Продовжила діалог заступник управління соцзахисту населення РДА, яка опікується ветеранами району, Тетяна Гапон:

- На території району проживає 18 тис. осіб похилого віку, з них 3048 – це ветерани війни. Пільги надаються на ЖК-послуги 10277 особам на суму 4750, 4 тис. грн., в т.ч. інвалідам війни на суму 324,4 тис. грн,  відшкодовано послуги проїзду на суму 478,2 тис. грн (інвалідам війни – 447 проїздів на суму 88,3 тис. грн.

Провели перерахування пільг готівкою на загальну суму 195,5 тис. грн, в тому числі 330 чоловік отримали 174,9 тис. грн на тверде паливо , 303 чоловіки – 20,6 тис. грн. -  на скраплений газ. Заборгованість по цих виплатах відсутня.

А до великої дати – Дня перемоги  - 2,7 тис . ветеранів війни отримали грошову допомогу – це  1004,8 тис. грн.

Тривають роботи по ремонту житлових будинків інвалідів війни (нині у М.Г. Северина, с. Северинівка).

З початку року оздоровлено 35 чоловік, за станом здоров’я – здебільшого у місцевих санаторіях.

Планується залучення коштів районного бюджету 141,6 тис. грн на підтримку ветеранів війни, яким виповнюється 90. Нині ж видатки 100-річним ветеранам – 12,6 тис гривень. Усі інваліди війни забезпечені протезно-ортопедичною допомогою та засобами реабілітації.

Звернулася до учасників «круглого столу» Ірина Францева, заступник начальника управління ПФУ в Сумському районі, яка розповіла про пенсійне забезпечення ветеранів, інвалідів війни:

- Розміри пенсійних виплат минулого року переглядалися 5 разів, як результат  - середній розмір пенсій у районі зріс майже на 200 гривень (на 1 жовтня – 1242,49 гривень). Особлива увага приділяється ветеранам. Із 18 тисяч пенсіонерів у районі – 2,7 тис. жителів мають статус ветерана.

- Посадовець поінформувала, що крім зростання розміру пенсії в нашому управлінні комфортні умови для прийому - є пандуси, кнопки виклику спеціалістів. У складі «мобільного соціального офісу» фахівці відвідують ветеранів, які є інвалідами Великої Вітчизняної , а також для людей з особливими потребами, поважного віку.

- Володимир Подольський  доповів очільникам ветеранських організацій про роботу Територіального центру, запевнивши: фахівці терцентру, за сприяння сільських очільників, дійдуть до кожного ветерана з конкретною допомогою.

Володимир Поцелуєв, головний лікар ЦРКЛ, доповів учасникам «круглого столу» якими пільгами користуються ветерани в ЦРКЛ і за місцем проживання. Взяли участь у діалозі ігеріатр Надія Стебловська, і заступник головного лікаря Світлана Метенко..

Микола Кузьмич Тверезовський, очільник Хотінської ветеранської організації, подякував владі, адміністрації ЦРКЛ за облаштування комфортних палат, забезпечення медикаментами, за організацію калорійного харчування і запевнив, що на місцях разом з місцевим самоврядуванням вивчатимуть усі потреби ветеранів, аби нікого не залишити без підтримки.               

Доброю допомогою  у повсякденні  ветеранів став і волонтерський школярський рух, про що розповіла заступник начальника управління освіти, молоді та спорту Наталія Лобода.

Голова «круглого столу» Н.І.Нітченко ознайомила із заявою ветеранів Кияницької громади, що пов’язана із змінами медицини на селі. Присутній голова первинної ветеранської організації Валерій Андрійович Кушніренко отримав вичерпні роз’яснення фахівців районної медицини.