15 ЛИПНЯ - ДЕНЬ УКРАЇНСЬКИХ МИРОТВОРЦІВ

Верховна Рада України, 21 травня 2013 року, одноголосно прийняла Постанову №  292-VII «Про встановлення Дня українських миротворців».

Постановою визначено 15 липня Днем українських миротворців з подальшим відзначенням його на державному рівні, з метою вшануванням мужності і звитяги, зразкового виконання службових обов'язків, вірності присязі учасників миротворчих операцій та забезпечення збереження пам'яті славетних героїв-миротворців, які загинули під час виконання обов'язків у складі миротворчого контингенту та миротворчого персоналу.

За ці роки понад 45 тисяч українських військовослужбовців взяли участь у міжнародних миротворчих операціях у різних регіонах планети - Косово, Боснії і Герцеговині, Анголі, Македонії, Гватемалі, Таджикистані, Афганістані, Хорватії, Придністров’ї, Іраку, Лівані, Ефіопії, Грузії, Судані, тощо.

Попри продовження бойових дій на Сході нашої держави, Україна й надалі дотримується міжнародних зобов’язань щодо участі в миротворчих операціях ООН.

У день свята бажаємо вам та вашим родинам здоров’я, щастя, добра та миру! Впевнені, що ваша служба й надалі буде зразком витримки, мужності, героїзму, загартованості тіла і духу, а віра у світле мирне майбуття допоможе здолати всі труднощі екстремальних умов.

Нехай глибока людська вдячність і надалі супроводжує вас у цій благородній справі, а любов та підтримка рідних завжди будуть надійними оберегами.