СОЦІАЛЬНА ПІДТРИМКА ДИТЯЧИХ БУДИНКІВ СІМЕЙНОГО ТИПУ

Дитина і сім’я – нерозривні поняття. Тільки у сімейному оточенні формуються усі необхідні навички, уміння життєдіяльності людини.

Діти, біологічні батьки яких позбавлені батьківських прав, мають можливість виховуватися у прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу. Основним завданням батьків-вихователів у вихованні таких дітей є створення сімейного мікроклімату, де дитина відчує теплоту і щирість у стосунках,  турботу про неї. Соціальні послуги прийомним сім’ям та дитячим будинкам сімейного типу надають різні установи, завданням яких є захист прав та інтересів дітей, позбавлених батьківського піклування. Соціальне супроводження – соціальна послуга, яку надає Сумський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

У ході соціального супроводження соціальний працівник разом із психологом відділу освіти Сумської районної державної адміністрації здійснили  виїзд до одного із  дитячих будинків сімейного типу (с. Сад), у якому виховується 5 дітей, позбавлених батьківського піклування. З дітьми проведено соціально-педагогічну роботу, спрямовану на формування у неповнолітніх таких якостей як доброзичливість, співчуття, доброта. У формі гри обговорено питання про домашні обов’язки кожного члена родини. Психологом проведено тренінгове заняття, завданням якого було сприяти розвитку творчих здібностей дітей, згуртованості, забезпеченню емоційного благополуччя.  

З батьками-вихователями проведено бесіду про вікові та індивідуальні особливості дітей-вихованців. Обговорено труднощі з якими вони стикаються та успіхи, яких досягли у процесі функціонування. Надано поради налагодження взаємовідносин з дітьми-вихованцями. Дорослим наголошено на тому, що любов батьків до дітей, турбота про них є джерело і гарантія емоційного благополуччя дитини. Разом з тим, важливу роль у вихованні дитини відіграє наслідування, яке розвивається від ігрового наслідування до наслідування у житті. Батьки-вихователі, їх вчинки, спосіб життя повинні бути прикладом для дитини.

Отже, спільна робота батьків-вихователів та соціальних працівників сприятиме вирішенню проблемних питань та налагодженню взаємозв’язків батьків з дітьми.