РЕФОРМА ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ ПРОЙШЛА ВЖЕ «ЕКВАТОР» - ЗВОРОТНЬОГО ШЛЯХУ НЕМАЄ

04 березня 2019 року при тимчасово виконуючому  обов’язки голови облдержадміністрації  В. АКПЄРОВУ проведено засідання круглого столу на тему «Обговорення проекту дорожньої карти реформи місцевого самоврядування: новий етап»

«Сьогодні громади отримали повноваження і ресурси, відновлюють інфраструктуру, залучають у свій розвиток інвесторів і грантові кошти. А головне – адміністративні, якісні освітні й медичні послуги стають ближчими до жителів ОТГ» - відмітив В.АКПЄРОВ.

Директор Сумського центру розвитку місцевого самоврядування Олександр ХОРУЖЕНКО повідомив, що Урядом затверджений План заходів з реалізації нового етапу реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні на 2019—2021 роки. Прийнятий Кабінетом Міністрів України План заходів створює законодавчі та інші організаційно-правові засади для забезпечення проведення місцевих виборів у 2020 році на новій територіальній основі, а також забезпечення підвищення ефективності формування територіальної організації виконавчої влади.

Так, за словами Івана Лукері, координатора Центрального офісу реформ при Мінрегіоні, програма «U-LEAD з Європою», реформа децентралізації, що триває п’ять років пройшла вже «екватор»: в Україні вже 70% населення проживає у спроможних громадах, тобто в ОТГ та містах обласного підпорядкування, – зазначив експерт. – Всього ми маємо 1000 спроможних громад – 852 ОТГ та 148 міст обласного значення. За останні п’ять років ми домоглися максимально наблизити адмінпослуги до жителів ОТГ, створивши 125 нових сучасних ЦНАПів. Крім того, наразі у школах створюється новий освітній простір. Завдання освітньої реформи – підготовка школярів за новими стандартами у сучасних закладах з використанням сучасних методів і засобів. Тепер настав час перезавантаження регіональної політики, формування районного рівня тощо».

Юрій Ганущак, експерт Центрального офісу реформ при Мінрегіоні, програма «U-LEAD з Європою», окреслив підходи до формування спроможного субрегіонального рівня адміністративно-територіального устрою та розповів про пріоритетні завдання на 2019-2020 роки реформи місцевого самоврядування.