ВАСИЛЬ ХОМА: БУДЕМО ПРАЦЮВАТИ НАД ОНОВЛЕННЯМ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНИХ ЗВ’ЯЗКІВ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

В рамках офіційного візиту на Сумщину з головою облдержадміністрації Василем ХОМОЮ зустрілися Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні Радек МАТУЛА, радник Посольства Чеської Республіки в Україні Франтішек ТРОЯЧЕК, Надзвичайний і Повноважний Посол Словацької Республіки в Україні Марек ШАФІН і Перший Секретар Посольства Словацької Республіки в Україні Соня КРАЙЧОВА. Обговорили шляхи налагодження економічного співробітництва між Чеською і Словацькою Республіками та Сумською областю 

«Радий вітати вас на гостинній Сумщині, сподіваюсь, що наступні візити будуть присвячені більш масштабним подіям, зокрема запуску та реалізації в Сумській області важливих спільних проектів, адже потенціал регіону дозволяє це зробити на взаємовигідних умовах», – зазначив Василь Хома.

Очільник облдержадміністрації засвідчив готовність Сумської області до співпраці з Чеською та Словацькою Республіками  у будь-яких сферах.

«Маємо обмінюватися досвідом. Сумщина відкрита до партнерства, готова створювати умови для того, щоб бізнес та наші відносини з Словацькою та Чеською Республіками розвивалися більш динамічно. Україна прагне стати частиною Європи», – зазначив Василь Хома.

Надзвичайний і Повноважний Посол Словацької Республіки в Україні Марек Шафін підкреслив, що візит на Сумщину – це спроба відновити взаємовигідні економічні відносини.

«Ми готові ділитися нашим досвідом та розвивати економічні відносини з Сумською областю таким чином, щоб покращити добробут населення», – підкреслив Марек Шафін.

Як розповів Радек Матула, Надзвичайний і Повноважний Послом Чеської Республіки в Україні, на Сумщині він вперше за 4 роки своєї праці в Україні. Він констатував, що для Чехії, незважаючи на відсутність спільного кордону, Україна є важливим партнером.

«Чеські компанії готові працювати не тільки в центральній частині України, а й в Сумській області зокрема. Не потрібно зосереджуватися лише на торговельно-економічних відносинах, адже наразі є контакти між університетами Сумщини та Чехії, які готові обмінюватися досвідом. Я вірю, що ми зможемо найти точки дотику і в таких сферах як культура та освіта», – зауважив Радек Матула.

Голова Сумської облдержадміністрації Василь Хома підтримав Надзвичайного і Повноважного Посла Чеської Республіки в Україні у прагненні розширення кордонів співробітництва.