УКРАЇНА ВПЕРШЕ УВІЙДЕ ДО РЕЙТИНГУ З РОЗВИТКУ ВІДКРИТИХ ДАНИХ EUROPEAN DATA MATURITY REPORT

Цього року Україна вперше братиме участь у європейському дослідженні щодо розвитку відкритих даних European Data Maturity Report. Дослідження триватиме протягом усього 2020 року, а його результати опублікують у грудні 2020

Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації.  

Open Data Maturity Report – щорічне дослідження, результати якого демонструють рівень розвитку відкритих даних у Європі. Експерти здійснюють оцінку за більш ніж 165 показниками, які об’єднують у чотири групи:

  • політика відкритих даних,
  • робота національного порталу,
  • вплив відкритих даних на ключові сфери життя,
  • якість даних, що публікуються.

Open Data Maturity Report проводили вже п'ять разів за участі 32 країн. Україна буде включена в шосте дослідження в межах ініціативи Східного партнерства.

Чому це важливо

Участь України у європейському дослідженні не лише позитивно вплине на розвиток бренду «Україна» у світі, а й дасть можливість продемонструвати національні досягнення у галузі відкритих даних та поділитись досвідом з іншими країнами.

Вже понад рік українські відкриті дані публікують на European Data portal. Своїм запрошенням до участі у цьогорічному дослідженні європейські колеги високо оцінили ті ініціативи й ту роботу, яка була проведена в Україні протягом останніх років у сфері відкритих даних, та висловили сподівання на подальший успішний розвиток у цьому напрямі.

Мінцифра продовжує активно працювати над розвитком відритих даних в Україні відповідно до рекомендацій європейських експертів:

  • доопрацьовує Єдиний державний вебпортал відкритих даних;
  • запускає четвертий етап оновлення Постанови 835, що включатиме норми європейського законодавства щодо відкритих даних;
  • досліджуватиме вплив відкритих даних на різні сфери суспільного життя, зокрема – соціальну, економічну, антикорупційну, освітню тощо.

Розвиток відкритих даних в Україні підтримує проєкт міжнародної технічної допомоги USAID/UK aid TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах.

Нагадаємо, Євросоюз надасть Україні 25 млн євро для розвитку цифрових проєктів. Нову Програму підтримки електронного урядування та цифрової економіки підписали Віце-прем’єр-міністр з європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба та Комісар ЄС з політики сусідства та переговорів щодо розширення Олівер Варгеї.