УКРАЇНА ГАРМОНІЗУВАЛА ПОНАД 90% СТАНДАРТІВ З НОРМАМИ ЄС

Угода про вільну торгівлю з ЄС відкрила нові можливості для експорту української промислової продукції. За цей час Україна прийняла 5105 національних стандартів. Таким чином, тепер 91% норм гармонізовані зі стандартами ЄС

Про це заявив перший перший Віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів на нараді з директорами держпідприємств галузі стандартизації, метрології та сертифікації.

Окрім того, за його словами, з 2016 року в Україні скасували 90% радянських ДЕСТів (Державних стандартів).

Для повної відповідності українських норм європейським, відомство має прийняти цього року ще 3 тисячі стандартів.

“З моменту набуття повноправного членства України у Метричній конвенції ми отримали визнання нашої системи вимірювань та її відповідності міжнародним вимогам з боку усіх 59 країн-членів Конвенції. Це обов’язкова умова, щоб Україна набула повноправного членства в Міжнародній організації законодавчої метрології та продовжувала роботу над укладанням Угоди з ЄС про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (АСАА)”, – зазначив Степан Кубів.

Переважна більшість технічних стандартів Радянського Союзу, так званих ДЕСТів, розроблених до 1992 року, втратили силу в Україні з 1 січня цього року. Всього скасовано 12090 радянських ДЕСТів.

Раніше повідомлялося, що Уряд скасував низку регуляторних вимог щодо управління якістю продукції та послуг. У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України повідомили, що скасування цих регуляторних вимог дозволить підприємствам самостійно запроваджувати відповідні системи якості.