МОЛОДІ УКРАЇНСЬКІ ФЕРМЕРИ МАТИМУТЬ ПІДТРИМКУ ВІД ДЕРЖАВИ

У Верховній Раді розглянули проєкт закону про підтримку молодих фермерів. 291 народний депутат України проголосував за законопроект № 4046 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання діяльності фермерських господарств».

Кошти на підтримку фермерів будуть виділені з бюджетної програми. Механізм їх реалізації здійснюватиметься відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 року № 1102 (зі змінами).

Також законопроект № 4046 врегульовує передачу земель вільного користування у власність фермерського господарства для того, щоб останнє могло офіційно підтвердити використання цієї землі під фермерство. 

Окрім цього, законопроект передбачає:

  • унормувати склад земельних ділянок фермерських господарств;
  • визначити коло отримувачів державної підтримки через «Український державний фонд підтримки фермерських господарств»;
  • уточнити деякі поняття щодо визначень виду фермерського господарства;
  • запровадити державну підтримку фермерському господарству, голова якого має вік до 35 років (включно), що надасть можливість сільській молоді реалізувати свої підприємницькі ініціативи та сприяти зупиненню міграції молоді з сільських територій.

За матеріалами: https://minagro.gov.ua/ua/news/molodi-ukrayinski-fermeri-matimut-pidtrimku-vid-derzhavi-roman-leshchenko